Ma dopiero 16 lat i niedługo dołączy do wojska! Przyszła królowa Hiszpanii idzie śladami ojca

Księżniczka Eleonora to członkini hiszpańskiej rodziny królewskiej. Jako przyszła królowa musi przejść odpowiednie szkolenie. Okazuje się, że nie chodzi tylko o tradycyjną edukację. 16-latka pójdzie śladami ojca i dołączy do trzech szkół wojskowych!

Księżniczka Eleonora najstarsza córka króla Filipa VI i Letycji. Oznacza to, że kiedyś zasiądzie na tronie Hiszpanii. 16-latka od dawna jest przygotowywana do tej roli. Jak podaje hiszpańska gazeta "El Pais", księżniczka niedługo pójdzie śladami ojca. Jak przystało na przyszłą monarchinię, nie tylko skończy tradycyjny uniwersytet, ale też przejdzie wojskowe szkolenie godne królowej!  

Przyszła królowa Hiszpanii przejdzie wojskowe szkolenie 

Księżniczka Eleonora to 16-letnia następczyni Hiszpańskiego tronu. Nastolatka, chociaż od dawno jest przygotowywana do roli królowej, nie uczyła się do tej pory w konserwatywnym i ostrym środowisku. Szkoła, do której obecnie uczęszcza, czyli UWC Atlantic College, nazywana jest nawet prześmiewczo "hipiskim Hogwartem". Przyszła królowa Hiszpanii będzie musiała jednak niedługo zmierzyć się ze znacznie bardziej rygorystycznymi zasadami. Jak się okazało, pójdzie śladami ojca i dołączy aż do trzech szkół militarnych. 

Księżniczka, zanim otrzyma kształcenie uniwersyteckie, będzie trenować w armii, marynarce wojennej i hiszpańskim lotnictwie. Ujawniono także, że chociaż przyszła królowa nie wybrała jeszcze konkretnego uniwersytetu, będzie studiować prawo.  

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Kim jest księżniczka Eleonora. Nastolatka kiedyś zasiądzie na tronie 

Księżniczka Eleonora przyszła na świat 31 października 2005 roku w Madrycie. To najstarsza córka króla Filipa VI i Letycji. Jeśli wstąpi na tron, będzie pierwszą królową od czasów Izabeli II, która panowała w latach 1833-1868. W 2014 roku odbyła swoją pierwszą oficjalną wizytę królewską do bazy San Javier w Murcji. A cztery lata później, z okazji 40-lecia konstytucji i swoich 13. urodzin, wygłosiła pierwszą oficjalną przemowę w madryckim Instytucie Cervantesa. Płynnie mówi w językach hiszpańskim i angielskim. Uczyła się również języka mandaryńskiego.

 
Więcej o: