Kobieta wampir pod Bydgoszczą? Odkryto niezwykły grób sprzed kilkuset lat

We wsi Pień niedaleko Ostromecka dokonano niezwykłego odkrycia. Archeolodzy natrafili na nietypowy grób sprzed kilkuset lat. Badacze od razu zorientowali się, że mają do czynienia z pochówkiem antywampirycznym

Archeolodzy pod kierunkiem profesora Dariusza Polińskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prowadzili prace od połowy sierpnia. W ostatnim dniu projektu, czyli 30 sierpnia, dokonali niezwykłego znaleziska.

Zobacz wideo Niecodzienne znalezisko w samym centrum miasta. Ma ponad 500 lat

Badacze natrafili na nietypowy grób z XVII wieku. Od razu zorientowali się, że mają do czynienia z tak zwanym pochówkiem antywampirycznym. Szczątki zostały przewiezione już do Torunia, gdzie zostaną poddane szczegółowym badaniom. 

Kobieta wampir?

Jak poinformowali badacze, w grobie pochowano młodą kobietę o wysokim statusie społecznym. Na jej szyi umieszczono sierp, z kolei na dużym palcu lewej stopy kłódkę. To wszystko wskazuje na to, że podejrzewano, że po śmierci kobieta może szkodzić żywym.

W rozmowie z Radiem PiK profesor Dariusz Poliński powiedział, że ludzie od wieków posuwali się do różnych wysiłków, by utrudnić powrót wampirom czy czarownicom na ziemię po śmierci.

Sposoby ochrony przed powrotem zmarłych obejmują odcięcie głowy lub nóg, umieszczenie zmarłego twarzą w dół, aby wgryzł się w ziemię, albo spalenie czy rozbicie kamieniem. Jednak w tym przypadku zastosowano inną metodę, sierp umieszczony w poprzek szyi, wcześniej nieznaną na polskiej ziemi. Nie leżał płasko, ale układano go na szyi w taki sposób, że gdyby zmarły próbował wstać, najprawdopodobniej głowa zostałaby odcięta lub zraniona

- poinformował. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: