Wymieszaj proszek do prania z wodą i przelej przez kaloryfer. Efekt jest zaskakujący

Co się stanie, jeśli dodasz do wody proszek do prania i opłuczesz tym kaloryfer? Trik, który ostatnio pojawił się w sieci zrobił furorę. Część osób ma jednak co do niego wątpliwości. Warto, czy nie warto wykonać go przed startem sezonu grzewczego?
Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Instagramowe reels powstały w odpowiedzi na ogromną popularność TikToka i pojawiających się tam krótkich filmików o przeróżnej tematyce. Teraz ten trend przeniósł się również na Instagram, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy chętnie dzielą się dynamicznie zmontowanymi nagraniami. Wśród nich znajdziemy m.in. przepisy, porady makijażowe, inspiracje stylizacyjne, a także wiele zaskakujących domowych trików.

Nietypowe zastosowanie proszku do prania. Prosty sposób na czysty grzejnik?

Kaloryfery są miejscem o sprzątaniu, którego bardzo często zapominamy. Tymczasem wewnątrz grzejników gromadzą się duże ilości kurzu, które w sezonie grzewczym odpowiadają za niezbyt przyjemny zapach unoszący się w naszych domach. Co więcej mogą one powodować nieprzyjemne dolegliwości u alergików. Może się wydawać, że czyszczenie kaloryfera to czasochłonne i skomplikowane zadanie. Nic bardziej mylnego. Można np. użyć do tego specjalnej szczotki. Ostatnio na Instagramie pojawił się także filmik, który zrobił furorę wśród internautek oraz internautów. Pokazano na nim, jak wyczyścić kaloryfer przy pomocy wyłącznie wody oraz proszku do prania. Podobno wystarczy wymieszać proszek z wodą i przelać go przez grzejnik podstawiając pod niego miski, w których zbierze się zabrudzona woda. Cały filmik do obejrzenia TUTAJ.

Wymieszaj proszek do prania z wodą i przelej przez kaloryfer. Efekt jest zaskakującyWymieszaj proszek do prania z wodą i przelej przez kaloryfer. Efekt jest zaskakujący https://www.instagram.com/shoppasel/ screen

Pod opublikowanym na Instagramie postem pojawiło się wiele komentarzy. Część osób jest wdzięczna za trik, inne zalecają ostrożność:

Dzięki
Ja używam sprężonego powietrza
Muszę to wypróbować
Lepiej uważać, bo może zardzewieć
Chcę to zrobić
Ja już to robiłam, ale należy uważać miski, bo mogą się przelać

- czytamy.

Więcej o: