Jak pozbyć się meszek? Ten prosty, domowy trik pomoże ci w walce z uciążliwymi owadami

Meszki to niepozorne i mogłoby się wydawać niegroźne owady. Mało osób wie, że ich ukąszenie może być nie tylko nieprzyjemne, ale też groźne dla naszego zdrowia. Powoduje ból głowy, nudności czy bóle stawów. Jak pozbyć się meszek? Poznaj sprawdzone sposoby na wypędzenie owadów.

Jak pozbyć się meszek? Te pytanie zadajemy sobie co roku, zwłaszcza teraz, w okresie letnim. Owady pojawiają się w naszych domach bardzo szybko i trudno je wypędzić. Potrafią uprzykrzyć najpiękniejszy wieczór na kanapie czy świeżym powietrzu, a dodatkowo mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak pozbyć się meszek domowymi sposobami? 

Jak wygląda meszka? Jej ugryzienie może być niebezpieczne 

W Polsce żyje ok. 50 odmian gatunków meszek. To małe owady sięgające od 1,5 do 6 mm długości. Zwykle są ciemno lub szaro ubarwione. Mają krępe ciało z garbem, krótkie i szerokie skrzydła i grube odnóża. Najczęściej można je spotkać przy zbiornikach wodnych. Przyciąga je zapach ludzkiego potu, ponieważ żywią się naszą krwią, oraz krwią zwierząt. 

Chociaż meszki nie przenoszą chorób, ich ukąszenia mogą powodować wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Przede wszystkim wywołują świąd i opuchliznę, a rana jest mocno zaczerwieniona. Pogryzienie przez meszki i jad mogą doprowadzić do silnej reakcji alergicznej, a nawet wstrząsu anafilaktycznego i śmierci.  

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się meszek domowym sposobem? Wypróbuj aromaterapię!  

Wiele domowych sposobów na meszki nie jest zbytnio przyjemnych. Chociaż działają, mogą nieść ze sobą przykre konsekwencje, np. brzydki zapach w całym domu, który trudno zwalczyć. Na szczęście istnieją triki, które pomagają w walce z meszkami, a przy tym są tanie i przyjemne. Jednym z nich jest aromaterapia. Owady nie lubią takich zapachów jak lawenda czy mięta. Możemy kupić specjalne olejki zapachowe i kilka kropel dodać do naszego dyfuzora. Nie masz takiego urządzenia? Nic straconego! Świetnie w walce z meszkami sprawdzą się też świeże rośliny.  

Co do walki z meszkami? Wypróbuj ocet!

Ocet to jeden z najtańszych, a przy tym najskuteczniejszych produktów do walki z meszkami. Jak można go wykorzystać? Należy zrobić "wabik" na meszki przy pomocy plastikowej butelki i cukru. Butelkę przetnij na pół, a jej górną część umieść w dolnej, szyjką do dołu. Do środka wlej ocet wymieszany z cukrem. Zwabione zapachem owady wpadają do butelki i nie mogą się już z niej wydostać. 

Więcej o: