Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Przepis na wymarzoną, smukłą sylwetkę. Same ćwiczenia nie wystarczą

"Magiczne" sposoby na spalanie tłuszczu z danej części ciała, za pomocą ćwiczeń angażujących tylko te partie mięśni to mity, które nie mają zastosowania w rzeczywistości. Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha skutecznie i raz na zawsze? Połącz dwa czynniki, a efekty będą zauważalne gołym okiem.

Szukając sposobu na pozbycie się oponki czy nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud i pośladków, często natykamy się na ćwiczenia, które angażują tylko newralgiczne miejsca. Skuszeni obietnicą natychmiastowych efektów, zaczynamy wykonywać dziesiątki brzuszków i przysiadów dziennie, jednak bez widocznych efektów. Takie ćwiczenia w najlepszym wypadku mogą wzmocnić nasze mięśnie, które wciąż będą się ukrywać pod tkanką tłuszczową lub sprawią, że nabawimy się kontuzji. By spalić tłuszcz na brzuchu, czy jakiejkolwiek innej części ciała, powinniśmy połączyć dwa czynniki — odpowiedni, dopasowany do naszych potrzeb i możliwości, trening i dietę redukcyjną. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wracamy na siłownię, czyli jak zaplanować treningi i dobrze się do nich przygotować?

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Przede wszystkim postaw na zdrową dietę redukcyjną

Na naszym talerzu nie może zabraknąć makroelementów — zarówno białek, jak i tłuszczów oraz węglowodanów. Choć dwa ostatnie owiane są złą sławą, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zdrowia i dobrego samopoczucia. Odpowiednio zbilansowana dieta na ujemnym bilansie kalorycznym pomoże w bezpieczny i regularny sposób schodzić z wagi i budować zdrowe nawyki żywieniowe. Bez szkodliwych głodówek czy efektu jojo.

Jak spalić tłuszcz na brzuchu? Zacznij się ruszać

Aby uzyskać jak najbardziej spektakularne efekty, w parze z dietą powinny iść ćwiczenia. Do walki z oponką najlepiej sprawdzi się trening interwałowy, czyli wykonywanie ćwiczeń o dużej intensywności na zmianę z krótkimi przerwami. Możesz też wybrać trening cardio, obwodowy czy siłowy. Jeśli nie jesteś fanką siłowni, wybierz inne sportyrower, rolki, bieganieNajważniejsze, to zacząć się ruszać w sposób bezpieczny i taki, który sprawi nam frajdę.

Po treningu nie zapomnij o regeneracji

Niezależnie od rodzaju treningu, jaki wybierzesz, pamiętaj, by był on dopasowany do twoich potrzeb i możliwości. Nie zapomnij o rozgrzewce przed ćwiczeniami i rozciąganiu po. Pomogą ci uniknąć kontuzji i zminimalizują ryzyko bolesnych zakwasów. Bardzo ważna jest również regeneracja, w postaci przerw między kolejnymi treningami i odpowiedniej ilości snu.

Więcej o: