Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? To możliwe! Wykorzystaj sprytny patent

Zastanawiasz się, jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Nieodpowiednie czyszczenie puchu może przyczynić się nie tylko do zmiany jego wyglądu, ale także nieodwracalnych zmian. Zanim zdecydujesz się na ten krok, zapoznaj się z cennymi radami oraz wskazówkami, które przydadzą ci się podczas prania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kurtki puchowe są nie tylko lekkie, ale jednocześnie niezwykle ciepłe, a ostatnio również uznawane za stylowe. Są idealnym rozwiązaniem, po które sięga wiele osób w przypadku mroźnych pór roku. Z pozoru trudna do wykonania czynność, jaką jest pranie kurtki puchowej, po stosowaniu kilku trików może okazać się banalna. O czym należy pamiętać?

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak prać kurtkę puchową z piłeczkami? O tym powinnaś pamiętać

Pranie kurtki puchowej w pralce automatycznej jest możliwe, jeśli będziesz pamiętać o kilku istotnych zasadach podczas tej czynności. Zawsze pamiętaj o zapoznaniu się z informacjami znajdującymi się na metce. Jak prać kurtkę puchową?

  • namocz kurtkę w wodzie, żeby zmniejszyć jej objętość,
  • większe zabrudzenia zetrzyj wilgotną gąbką,
  • zapnij wszystkie suwaki i napy,
  • odwróć kurtkę na lewą stronę,
  • ustaw program do prania tkanin delikatnych, wybierz najniższą temperaturę (30 stopni),
  • użyj delikatnego płynu lub perełek do prania,
  • nie używaj detergentów, wybielaczy ani zmiękczających płynów do płukania,
  • zadbaj o maksymalne wypełnienie wnętrza pralki.

Wykorzystaj sprytny patent z użyciem piłeczek pingpongowych (ok. 10 sztuk). Włóż je do bębna wraz z kurtką puchową. Ich działanie polega na zapobieganiu zbijania się puchu. Jeśli po zakończonym programie kurtka będzie lekko zbita i straci na objętości, nie przejmuj się, to normalne zjawisko. Zacznij od lekkiego roztrzepania puchu. W tym celu użyj trzepaczki do dywanów albo rozłóż ją w miarę ciepłym miejscu np. w okolicy kaloryfera i poczekaj, aż wyschnie. Bądź cierpliwy, gdyż może to potrwać ok. 3-4 dni.

Czyszczenie kurtki puchowej w domu. Wykorzystaj metodę z gąbką

Jedną z domowych metod czyszczenia kurtki puchowej bez użycia pralki jest wykorzystanie gąbki. W tym celu użyj czystej i lekko wilgotnej gąbki. To ważne, żeby nie dopuścić do przemoczenia ubrania. Umieść kurtkę na ręczniku i rozłóż ją na płasko. W naczyniu przygotuj wcześniej mieszankę mydła z wodą, tak by powstała gęsta piana. Następnie zamocz lekko gąbkę i zacznij delikatnie przecierać materiał. W celu wysuszenia kurtki zadbaj o umieszczenie jej w przewiewnym miejscu, częste potrząsanie nią i zmianę położenia. Dzięki temu unikniesz nierównego rozłożenia puchu.

Więcej o: