Jak się pozbyć ćmianki? Sięgnij po ten produkt, a problem zniknie. Masz go już w swojej kuchni

Ćmianki to małe owady wyglądem przypominające ćmy. Chociaż wyglądają niegroźnie, mogą przenosić poważne choroby. Jeśli spotkasz je w swoim domu, należy je jak najszybciej usunąć. Jak się pozbyć ćmianki szybko i skutecznie?

Ćmianki najczęściej spotykane są w naszych łazienkach w nocy. Z wyglądu przypominają ćmę, ale mogą być mylone z muszkami owocówkami. Potrafią występować w naszych domach także w formie larw. Należy na nie mocno uważać, ponieważ ćmianki potrafią być zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze i mogą powodować objawy alergii. Jeśli zauważysz je w swojej łazience, jak najszybciej się ich pozbądź. Oto domowe triki, które pomogą zwalczyć owada.  

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyglądają ćmianki? Dlaczego są niebezpieczne? 

Ćmianki przypominają z wyglądu małe ćmy. W rzeczywistości to małe muchy o krępej budowie ciała. Występują w szarobrązowym lub jasnobrązowym kolorze. Można porównać je do bardzo owłosionej muszki. Łatwo je rozpoznać dzięki charakterystycznym skrzydłom. Są zaokrąglone i mocno owłosione. Osiągają rozmiar od 2 do 5 mm. W naszych łazienkach mogą występować także w formie czarnych larw. 

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebna są woda i monety

Ćmianki są groźne dla człowieka, ponieważ przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze, w tym bakterie E.coli. Mogą też powodować u domowników objawy alergii oraz astmy.  

Ćmianki — jak się pozbyć? Wypróbuj domowy sposób 

Ćmianek szukaj w pobliżu odpływów kanalizacyjnych. Najczęściej występują w kuchni, łazience i pomieszczeniach gospodarczych. Często można zauważyć je w odpływach prysznicowych i odpływach umywalkowych. Jak się ich pozbyć z domu?  

Walka z owadem nie jest trudna. Należy przede wszystkim zlokalizować ich występowanie i sprawdzić, czy złożył gniazdo. Jeśli tak, możemy samodzielnie je usunąć z naszej kanalizacji. Do pozbycia się ćmianek przydatna będzie także zwykła szczotka. Wystarczy oczyścić nią rury z biofilmu. 

Jak jeszcze można pozbyć się ćmianki? Przydatny będzie produkt, który każdy z nas prawdopodobnie ma już w swojej kuchni – ocet. Trzeba zalać odpływy wrzątkiem z jego dodatkiem. Możemy także użyć płynu domestos. 

Więcej o: