Przynoszą zdrowie, bogactwo i szczęście? Te kwiaty postaw na swoim parapecie

W domu chętnie otaczamy się roślinami. Cięte kwiaty, choć piękne, szybko więdną i krótko zdobią nasze mieszkania. Dlatego warto postawić na rośliny doniczkowe. Które wybrać? Te, które przynoszą szczęście! Choć oczywiście należy patrzeć na to z przymrużeniem oka, to warto wiedzieć, które kwiaty zdaniem wielu osób przynoszą bogactwo i zdrowie.

Rośliny w domu nie tylko w celach dekoracyjnych

Doniczkowe rośliny nie tylko upiększają nasze mieszkania, lecz także mają wiele dodatkowych zalet. Poprawiają jakość powietrza, pięknie pachną. Mogą uspokajać czy zwyczajnie poprawiać humor. Są także kwiaty, które zalicza się do tych, przynoszących szczęście. To choćby Lucky Bamboo, czyli Dracena Sandera. Jakie jeszcze kwiaty warto postawić na parapecie?

Lucky Bamboo, czyli Dracena Sandera

Lucky Bamboo to jedna z popularniejszych roślin przynoszących szczęście. Przypomina pędy bambusa. Jest niewielkich rozmiarów,  a łodyga rośliny fantazyjnie się wygina. Przekonanie, że przynosi szczęście wywodzi się z feng shui. Ponoć wnosi do domu dobrą energię, pozwala utrzymać harmonię. Warto ustawić obok siebie kilka bambusów. Trzy przynoszą szczęście, pięć – bogactwo, a szczęść – zdrowie.

Acuba

Acuba bywa nazywana złotym drzewem. Chroni nas przed kłopotami i pomaga pracować nad własnym rozwojem, karierą. Zapewni też spokój w domu. Pamiętaj, że ta roślina lubi duże przestrzenie. Źle jej będzie w ciemnym kącie!

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Grubosz, czyli drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia to swego czasu jeden z najpopularniejszych prezentów na parapetówę. Przynosi dobrą energię w domu, wprowadza spokój. Drzewko jest też symbolem bogactwa. Co ciekawe, grubosz jest rośliną, której nawet niewprawna ręka ogrodnika nie zaszkodzi. Potrafi wiele przetrwać.

Kamelia

Kamelia jest już mnie popularna. A przy tym niezwykle piękna. Przynosi radość i dba o dobre towarzystwo. Kto pielęgnuje kamelię, tego nigdy nie opuszczą wierni przyjaciele – mówi ludowe wierzenie.

Szczawik

Na pewno nie raz, nie dwa szukaliście czterolistnej koniczynki. O ile tę trudno znaleźć, o tyle szczawik jest łatwo dostępny. A to odpowiednik czterolistnej koniczynki. Także przynosi szczęście, pomyślność i oczywiście dobrobyt.

Więcej o: