Wnuczka Elżbiety II pracuje za najniższą krajową. "Nie mogłem uwierzyć, że to Lady Louise"

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej rzadko kiedy muszą martwić się o swoje zarobki i aktualne koszta związane z utrzymaniem. Są jednak royalsi, którzy zamiast publicznych wystąpień i przepychu wybierają zwyczajne życie. Jedną z takich osób jest wnuczka Elżbiety II, która właśnie poszła do pracy! Wiemy, ile dokładnie zarabia.

Lady Louise to najmłodsza wnuczka Elżbiety II. Chociaż nastolatka regularnie pojawia się na oficjalnych uroczystościach u boku znanych krewnych, sama woli unikać królewskich obowiązków. Podobnie jak jej rodzice, woli życie z dala od blasku fleszy i pragnie mieć "normalne" życie. Jak informują brytyjskie media, ulubiona wnuczka księcia Filipa zdecydowała się na odważny krok i jako jedna z niewielu royalsów, właśnie poszła do pracy.

Wnuczka Elżbiety II pracuje za najniższą krajową 

Lady Louise zajmuje obecnie 16. miejsce w kolejce do tronu. Pomimo szlachetnego urodzenia, na prośbę rodziny nie otrzymała oficjalnego tytułu. Nastolatka trzyma się z dala od blasku fleszy, a nawet podjęła się letniej pracy! Jak informują źródła "The Sun", ulubiona wnuczka Elżbiety II spędziła wakacje  w centrum ogrodniczym.  

18-latka niedawno podeszła do matury i czekając na wyniki, pracowała w sklepie przez kilka dni w tygodniu. Według "The Sun" Lady Louise obsługiwała klientów, przycinała rośliny doniczkowe i pomagała przy pracowała przy kasie. A to wszystko bez obstawy ochrony! Brytyjska rodzina królewska, znana ze swojej dyskretności, postała się jednak, aby praca wnuczki królowej jak najdłużej pozostała tajemnicą.  

Zobacz wideo Nowy film dokumentalny o księżnej Dianie. Przygotował go twórca nominowany do Oscara [ZWIASTUN]
Nie mogłem uwierzyć, że to Lady Louise – musiałem spojrzeć dwa razy, zanim uwierzyłem, że to prawda. 
Wiedziałem, że kryzys związany z kosztami życia jest okropny, ale nie sądziłem, że kiedykolwiek zobaczę wnuczkę królowej pracującą w centrum ogrodniczym - cytuje klientów "The Sun"

Ile zarabia wnuczka Elżbiety II? Płaca minimalna dla 18-latków wynosi obecnie w Wielkiej Brytanii 6,83 funta za godzinę. Właśnie taką stawkę otrzymała nastolatka, pracując w centrum ogrodniczym.  

Kim jest Lady Louise? Była ulubioną wnuczką księcia Filipa 

Lady Louise to wnuczka królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jest córką Edwarda – hrabiego Wessex oraz Sophie – hrabiny Wessex. Pomimo przynależności do rodziny królewskiej, nastolatka na prośbę rodziców nie otrzymała tytułu książęcego. Edward i Sophie woleli życie z dala od blichtru Pałacu Buckingham.  

Nasze dzieci prawdopodobnie będą musiały pracować i zarabiać tak samo, jak każdy obywatel. Chcemy je do tego przyzwyczaić, więc podjęliśmy decyzję, żeby nie używały tytułu Jej Książęca Wysokość - mówiła przed laty hrabina Sophie w "Sunday Times". 

Co ciekawe, nastolatka przez długi czas nie zdawała sobie nawet sprawy, że jej babcią jest królowa Wielkiej Brytanii! Dopiero gdy Lady Louise poszła do szkoły, rówieśnicy uświadomili dziewczynkę, że Elżbieta II to głowa państwa. 

Więcej o: