Jak się pozbyć worków pod oczami? Ten domowy okład zminimalizuje cienie już w 5 minut!

Opuchlizna i cienie pojawiające się pod oczami problem stanowią najczęściej rano. Jak pozbyć się worków pod oczami bez konieczności przykrywania ich grubą warstwą makijażu? Znamy świetnie domowe triki.

Stres, niewysypianie się, zarywanie nocy czy nawet nieodpowiednia dieta. Wszystko to może wpływać na pojawianie się worków pod oczami. Czy można zatem szybko zminimalizować ich widoczność? Jak najbardziej! Wystarczy znać te proste domowe sposoby. 

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Jak pozbyć się worków pod oczami? Domowe sposoby pomogą rozwiązać problem 

Zimne kompresy i okłady to jedyny sposób, aby zminimalizować widoczność cieni pod oczami. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzą się kostki lodu owinięte w ściereczkę lub schłodzona w lodówce łyżeczka przyłożona do powiek. Z workami pod oczami świetnie poradzi sobie także schłodzony ogórek lub zimny kompres z ziołowych naparów np. rumianku czy lipy. 

Jak się pozbyć cieni pod oczami? Stosuj odpowiednie kosmetyki

W przypadku osób z tendencją do pojawiania się cieni pod oczami, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji na co dzień. Najlepiej sprawdzą się żele przeciwko obrzękom lub kremy z dodatkiem aloesu, ogórka, bławatka, miłorzębu japońskiego lub kofeiny, która usprawnia drenaż i przeciwdziała obrzękom.

Jak można zlikwidować worki pod oczami? Wprowadź te nawyki na co dzień 

Przede wszystkim powinniśmy jednak pamiętać o wprowadzeniu zdrowych nawyków na co dzień, a wtedy jest szansa, że problem worków pod oczami zniknie całkowicie. 

  1. Śpij od 7 do 9 godzin na dobę. 
  2. Podczas snu głowa powinna być lekko podwyższona, aby zapobiec gromadzeniu się limfy wokół oczu. 
  3. Spożywaj lekką kolację do 2 godzin przed snem. 
  4. Staraj się wypijać minimum 2 litry płynów dziennie. 
  5. Wieczorem zadbaj o dokładny demakijaż bez mocnego tarcia powiek wacikami. 
Więcej o: