Kim jest pierwsza żona Jacka Kurskiego? Ich małżeństwo rozpadło się po 24 latach

Jacek i Monika Kurscy byli małżeństwem przez 24 lata. W tym czasie para doczekała się 3 dzieci. Jednak po 24 latach Kurscy zdecydowali się na rozwód. Co więcej, ich małżeństwo zostało unieważnione przez kościół.

Jacek Kurski oraz Monika Mucek pobrali się w 1991 roku. Pierwsza żona polityka nigdy nie udzielała się medialnie. W czasie małżeństwa z Kurskim była nauczycielką języka angielskiego.

Zobacz wideo

Warto wspomnieć, że kilka lat temu media informowały o jej politycznych ambicjach. Monika Kurska miała wystartować w wyborach do Sejmu z listy Polski Razem. Ostatecznie jednak nie zdecydowała się na ten krok. 

"Rozstajemy się w zgodzie"

Jacek oraz Monika Kurscy byli małżeństwem przez 24 lata. Para doczekała się 3 dzieci. Jednak w 2015 Kurscy zdecydowali się na rozwód. Byli małżonkowie przez jakiś czas nie mogli porozumieć się w kwestii opieki nad małoletnim synem. 

Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie do małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne, jak i z tytułu podziału majątku. Rozstajemy się w zgodzie

- wyznała była żona polityka. 

Rozwód kościelny Kurskiego

Obecnie Monika Kurska ma 53 lata i nie udziela się publicznie. Nie wiadomo, czym zajmuje się zawodowo. O byłej żonie polityka zrobiło się głośno w lipcu 2020 roku. Wszystko za sprawą drugiego ślubu kościelnego Kurskiego. Wówczas media zaczęły przypominać historię jego pierwszego małżeństwa. W publikacjach na ten temat często pokazywane były zdjęcia z 1999 roku, kiedy to Jan Paweł II osobiście pobłogosławił rodzinę. Co ciekawe, zdaniem Kurskiego był to "najważniejszy dzień w jego życiu". 

 

W lipcu 2020 roku Jacek Kurski po raz drugi wziął ślub kościelny. Jego wybranką była dziennikarka Joanna Klimek. Sprawa ta wzbudziła nie tylko ogromne zainteresowanie, lecz także kontrowersje. Po rozwodzie cywilnym polityk nie mógł ponownie przyjąć sakramentu małżeństwa w kościele. Jednak dzięki biskupom, którzy unieważnili jego poprzedni ślub, stało się to możliwe.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: