Jak podlewać storczyki? Namaczanie sprawi, że będą kwitły bujnie i kolorowo

Storczyki to niezwykłe często spotkane rośliny w wielu domach. Stanowią one niesamowitą ozdobę wnętrz. Ważne jest całoroczne pielęgnowanie ich, żeby kwitły bujnie i obficie. Zimowy okres to dla nich ciężki czas, dlatego warto, jest zadbać o odpowiednie przygotowanie. Jak podlewać storczyki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podlewanie storczyków wchodzące w zakres pielęgnacji roślin to niezwykle ważna czynność. Nieumiejętne wykonywanie może przyczynić się do obumarcia kwiatostanów, a korzenie zgniją lub zostaną zaatakowane przez choroby grzybowe.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Maria Dębska Maria Dębska w sukience z dekoltem prawie do pępka. "Zjawiskowa!"

Pielęgnacja storczyków. Zadbaj o regularną pielęgnację i podlewanie

Storczyki bez względu na panującą porę roku potrzebują taką samą ilość wody. W zależności od posiadanego gatunku będziesz wiedzieć, jaka jest optymalna dla danej orchidei dawka oraz częstotliwość podlewania. Chcąc sprawdzić potrzeby storczyka na daną chwilę, wystarczy przyjrzeć się ich korzeniom. Te powinny mieć zieloną barwę. Jeśli jednak zauważysz, że mają srebrne lub szare zabarwienie to sygnał, że roślina jest już przesuszona. To czas na wykonanie tzw. "kąpieli storczyków".

  1. Nalej do miski lub wiadra wodę i poczekaj, aż osiągnie temperaturę pokojową.
  2. Następnie umieść wewnątrz roślinę. 
  3. Poziom wody nie powinien przekraczać linii korzeni i sięgać liści.
  4. Pozostaw całość na około pół godziny.
  5. Po upływie wyznaczonego czasu wyjmij roślinę z wody i poczekaj, aż jej nadmiar wypłynie z korzeni.

Skrzydłokwiat Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Sprawdzone sposoby na bujne kwiaty

Jak podlewać storczyki? Kobiety zdradzają swoje sposoby

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi: "Storczyki. Porady i pielęgnacja" można znaleźć wiele cennych i sprawdzonych informacji dotyczących pielęgnacji tej rośliny. Na pytanie "Jak podlewacie swoje storczyki? Ile wody i co ile dni?" pojawiło się sporo rad od użytkowniczek portalu.

Ja swoje storczyki wkładam do miski wszystkie, raz na tydzień na noc, a rano je wyjmuję z miski.
Z tego co mi wiadomo, storczyków się nie podlewa, a namacza. Ja namaczam, jak mają srebrne korzenie w wodzie, z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny (daje efekt taki sam jak deszczówka) i robię to maksymalnie przez godzinę.
Storczyki się nie podlewa, tylko namacza i nie powinny stać w wodzie, bo korzenie będą gniły. Ja swoje storczyki namaczam, jak korzenie się robią "srebrne" przez godzinę czasu.
Więcej o: