Obecność myszy w domu może spowodować wiele szkód — zanieczyszczone jedzenie, przegryzione kable, dziury w ścianach i podłogach. Choć są malutkie, skutecznie potrafią uprzykrzać życie. Jak się ich pozbyć?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Wystarczy uchylone okno, dziura w ścianie czy otwarte drzwi, a mysz może zagościć w naszym progu. Zwabia je ciepło oraz pożywienie, dlatego przede wszystkim musimy dbać o porządek i przechowywać żywność w szczelnych pojemnikach. Dotyczy to także resztek i odpadów. Każdą dziurę, szparę i szczelinę powinniśmy zagipsować. Nie korzystajmy ze styropianu czy wełny mineralnej, gdyż gryzonie poradzą sobie z nimi bez problemu.
Jeśli gryzonie pojawiły się w naszym domu, powinniśmy podjąć wszelkie działania, by jak najszybciej się ich pozbyć. Pomogą nam w tym żywołapki. Wkładamy do nich przysmak, a gdy zwabiona myszka wchodzi do środka, pułapka zatrzaskuje się, przez co intruz zostaje uwięziony. Najlepiej uwolnić go w lesie lub na łące, z dala od naszego domu.
Odstraszacze ultradźwiękowe to kolejny sposób na pozbycie się myszy bez krzywdzenia jej. Ponieważ nie przenikają przez ściany, stawiamy je w pomieszczeniach, w których przebywają intruzi. Choć dźwięki, które emituje urządzenie, nie są słyszalne dla człowieka, skutecznie wyganiają myszy.
Gryzoni możesz pozbyć się także w zupełnie naturalny sposób. Wykorzystasz do tego rośliny, których zapachu nie znoszą. Rozstaw w mieszkaniu doniczki z miętą, rumiankiem, oleandrem, dziewanną i pomidorami, a znikną, zanim się obejrzysz. W przypadku, gdy znasz dokładną lokalizację mysiej kryjówki, możesz ją także spryskać lakierem do włosów, za którego zapachem również nie przepadają.