Jak pozbyć się myszy z domu i garażu? Proste i niedrogie triki, które skutecznie przegonią gryzonie

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, pojawia się problem z niechcianymi lokatorami. W naszych czterech kątach szukają ciepłego schronienia i pożywienia. Jak pozbyć się myszy z domu w sposób humanitarny, by już nie wróciła?

Obecność myszy w domu może spowodować wiele szkód — zanieczyszczone jedzenie, przegryzione kable, dziury w ścianach i podłogach. Choć są malutkie, skutecznie potrafią uprzykrzać życie. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak myszy dostają się do domu?

Wystarczy uchylone okno, dziura w ścianie czy otwarte drzwi, a mysz może zagościć w naszym progu. Zwabia je ciepło oraz pożywienie, dlatego przede wszystkim musimy dbać o porządek i przechowywać żywność w szczelnych pojemnikach. Dotyczy to także resztek i odpadów. Każdą dziurę, szparę i szczelinę powinniśmy zagipsować. Nie korzystajmy ze styropianu czy wełny mineralnej, gdyż gryzonie poradzą sobie z nimi bez problemu.

Najskuteczniejszy sposób na myszy. Wybierz humanitarne pułapki

Jeśli gryzonie pojawiły się w naszym domu, powinniśmy podjąć wszelkie działania, by jak najszybciej się ich pozbyć. Pomogą nam w tym żywołapki. Wkładamy do nich przysmak, a gdy zwabiona myszka wchodzi do środka, pułapka zatrzaskuje się, przez co intruz zostaje uwięziony. Najlepiej uwolnić go w lesie lub na łące, z dala od naszego domu.

Jak pozbyć się myszy z domu? Postaw na odstraszacz ultradźwiękowy

Odstraszacze ultradźwiękowe to kolejny sposób na pozbycie się myszy bez krzywdzenia jej. Ponieważ nie przenikają przez ściany, stawiamy je w pomieszczeniach, w których przebywają intruzi. Choć dźwięki, które emituje urządzenie, nie są słyszalne dla człowieka, skutecznie wyganiają myszy.

Lakier do włosów na myszy, czyli zapachy, których nie znoszą gryzonie

Gryzoni możesz pozbyć się także w zupełnie naturalny sposób. Wykorzystasz do tego rośliny, których zapachu nie znoszą. Rozstaw w mieszkaniu doniczki z miętą, rumiankiem, oleandrem, dziewanną i pomidorami, a znikną, zanim się obejrzysz. W przypadku, gdy znasz dokładną lokalizację mysiej kryjówki, możesz ją także spryskać lakierem do włosów, za którego zapachem również nie przepadają.

Więcej o: