Modne fryzury 2022. Damskie, półdługie i krótkie cięcia, które pokochały gwiazdy

Półdługie cięcia cieszą się niesłabnącą popularnością. Wystarczy delikatne podcięcie lub grzywka, aby nadać włosom lekkości. Poznaj modne fryzury damskie. Półdługie cięcia, które zwojowały fryzjerskie trendy.

Wśród najmodniejszych fryzur 2022 znalazły się zarówno cięcia pełne luzu i artystycznego nieładu, jak i te dokładniejsze, wymagające precyzji. Niewątpliwy prym wiedzie grzywka, którą możemy znaleźć w niemal każdej stylizacji. Na jakie cięcia włosów półdługich zdecydowały się gwiazdy?

Interesuje cię stylizacja gwiazd? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Fryzury damskie półdługie cieniowane — shaggy hair nadaje luzu i lekkości

Cieniowanie włosów to jeden z najmodniejszych trendów lat 90', który wrócił w tym roku w nieco odświeżonej odsłonie. Shaggy hair to postrzępione włosy z grzywką, które tworzą efekt pazurków. Cięcie dodaje fryzurze luzu, lekkości oraz objętości. Zdecydowała się na nie Miley Cyrus czy Natalia Kukulska.

 
 

Fryzury z grzywką na boki, czyli curtain bangs wciąż wiedzie prym

Grzywki zawojowały sezon 2022. To niezawodny sposób na zmianę fryzury, gdy nie chcemy skracać włosów. Najmodniejszą z nich jest curtain bangs, czyli grzywka-zasłonka, która jest nieznacznie krótsza od reszty włosów i rozchodzi się na boki. Noszą ją Dakota Johnson i Agnieszka Woźniak-Starak.

 
 

Damskie fryzury do ramion: ponadczasowa klasyka. Bob z grzywką i bez. To najmodniejsze fryzury 2022

Wariacji popularnego boba było już wiele. Cięcie od lat nie wychodzi z mody, co najwyżej trochę się zmienia. W tym sezonie króluje bob zarówno w wersji klasycznej, long jak i francuskiej. Miłośniczki grzywki również znajdą coś dla siebie. 

Francuski bob zazwyczaj sięga za linię ucha i nie boi się artystycznego nieładu. Najczęściej występuje w towarzystwie grzywki sięgającej brwi. 

 

Blunt bob to niegasnący hit. Polega na precyzyjnym ścięciu włosów na prosto, nieco wyżej, niż biegnie linia ramion. Idealnie sprawdzi się dla kobiet o cienkich włosach.

 

Modne fryzury 2022 damskie. Krótkie cięcie pixie cut

Pixie cut to fryzura w stylu retro, którą pokochały gwiazdy. Krótko przystrzyżone włosy na bokach z nieco dłuższym przodem.

 
Więcej o: