Masz przetłuszczające się włosy? Wypróbuj domową płukankę! Kosztuje mniej niż 4 zł, a działa cuda

Przetłuszczające się włosy to problem wielu z nas. Może mieć wiele przyczyn, a objawy nasilają się pod wpływem stresu czy przegrzewania skóry głowy. Na szczęście istnieją domowe triki, za które zapłacisz kilka złotych, a pomogą w walce z przetłuszczającymi się włosami. Przedstawiamy niezawodne metody.

Przetłuszczające się włosy mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Na stan skóry głowy wpływa nasza dieta, hormony, stres czy nieodpowiednia pielęgnacja. Poza dobraniem produktów przeznaczonych do włosów ze skłonnością do przetłuszczania się warto również zaufać sprawdzonym, domowym zabiegom DIY.  

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Płukanka na przetłuszczające się włosy 

Ocet jabłkowy ma szerokie zastosowanie, nie tylko w kuchni. Substancja ma w swoim składzie enzymy, aminokwasy, kwas chlorogenowy oraz pektyny. To także źródło witamin z grupy B, witaminy C, kwasu foliowego i beta-karotenu. Dzięki temu ocet jabłkowy jest często wykorzystywany w kosmetyce, zwłaszcza projektach DIY. Domowa płukanka z jego dodatkiem rewelacyjnie oczyszcza kosmyki z nadbudowanych produktów do stylizacji, usuwa zanieczyszczenia i ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Reguluje więc poziom pH włosów i skóry głowy.  

Do przygotowania płukanki wystarczy zmieszać dwie łyżki octu jabłkowego ze szklanką letniej wody. Po umyciu włosów dokładnie spłucz je mieszanką, odczekaj 2-3 minuty i wypłucz głowę. Ocet możesz także przelać do butelki z atomizerem i spryskać włosy substancją. Po 2 minutach spłucz głowę i gotowe! 

Maska na przetłuszczające się włosy 

Drożdże to kolejny produkt, który sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale też w naszych domowych produktach beauty. Są źródłem aminokwasów, składników mineralnych i witaminy z grupy B. Regularnie stosowane zabiegi z ich dodatkiem poprawiają gęstość włosów i wzmacniają cebulki. Dodatkowo działają przeciwzapalnie i regulują pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu pomagają w walce z przetłuszczającymi się włosami. 

Do maseczki potrzebujesz jedynie 100 gramów świeżych drożdży. Należy je rozgnieść i zalać szklanką ciepłego mleko. Tak przygotowaną maskę nałóż na włosy i po 30 minutach spłucz głowę i umyj ją dokładnie szamponem.  

Więcej o: