Wetknij zapałki w ziemię i zobacz, co się stanie. Banalny i tani trik, który uratuje twoje rośliny

Niekiedy zdarza się, że mimo naszych starań, pielęgnacja roślin zaczyna nas przerastać. Zaczynają więdnąć, a na ich liściach pojawiają się plamy. Na szczęście istnieje banalne i niedrogie rozwiązanie tego problemu. Pomogą ci w tym zapałki w ziemi.

Rośliny doniczkowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a ich posiadanie stało się niemal modą. Są nie tylko przyjemną dla oka ozdobą, ale także korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Dzięki niekonwencjonalnym metodom możemy sprawić, że będą zadbane i zielone. Potrzebujemy do tego jedynie niepozornego produktu za kilka złotych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Rośliny nie tylko zdobią mieszkanie, ale mają także wpływ na nasze zdrowie

Rośliny wydalają tlen, zużywając przy tym dwutlenek węgla. Niektóre pochłaniają szkodliwe substancje chemiczne, a nawet dym papierosowy. Podnoszą także wilgotność powietrza, dlatego warto o nie dbać. Niestety, zła lub niepełna pielęgnacja mogą sprawić, że zaczną usychać, a na ich liściach pojawią się żółte i brązowe plamy. Najczęściej zdarza się, że brakuje im składników odżywczych niezbędnych do wzrostu i kwitnięcia. Możemy temu zaradzić z pomocą nietypowego triku z zapałkami.

Niepozorny przedmiot, który pomoże zwalczyć pleśń i owady 

Gdy nasza roślina obumiera, jest atakowana przez pleśń lub insekty, należy działać szybko. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami chemicznych nawozów i odżywek, możemy wykorzystać sprytny i ekologiczny sposób z zapałkami. Ich łatwopalna końcówka zawiera siarkę i fosfor czerwony, które  są niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin, a ponadto wykazują działanie przeciwgrzybicze i owadobójcze

Zapałki w ziemi uratują twoją roślinę

Wystarczy, że wetniemy zapałki główkami do dołu w ziemię i podlejemy roślinę. Odstępy pomiędzy patyczkami powinny wynosić 5 centymetrów. Zostawiamy je na około 48 godzin, aż siarka całkowicie się rozpuści i wchłonie. Drogocenne składniki przedostaną się do korzeni a z nich do liści i kwiatów. Dzięki temu nasza roślina odżyje oraz pozbędzie się pleśni i insektów.

Więcej o: