Regularnie pij te napoje, a zachowasz młodość i energię na dłużej. Są zdrowe i pyszne

Istnieje wiele metod i sposobów na to, aby zachować młodzieńczy wygląd oraz wigor na długo. Jednak to odpowiednia dieta, ma gigantyczny wpływ na nasze zdrowie. Choć czas płynie nieubłaganie, z pomocą kilku sztuczek możemy spowolnić niektóre procesy, jakie zachodzą w naszym organizmie.

Nie tylko predyspozycje genetyczne mają wpływ na to, jak szybko się starzejemy. Nadmierny stres, spożywanie alkoholu, palenie papierosów czy uboga w wartości odżywcze dieta również dokładają do tego całkiem sporą cegiełkę oraz przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 pomysły na użycie AWOKADO

Co wpływa na szybsze starzenie się organizmu?

Jak możemy przeczytać na stronie medonet.pl:

Okazuje się, że najczęstszym i jednocześnie bardzo powszechnym powodem przyspieszonych procesów starzenia się organizmu, jest utrzymujący się w organizmie stan zapalny i stres oksydacyjny

W jaki sposób wspomóc swój organizm w walce ze stanami zapalnymi? Istnieje wiele sposobów, które nam w tym pomogą. W walce pomogą nam też napoje.

Bez wody przeżyjemy zaledwie 4 dni

Dorosły człowiek aż w 65% składa się z wody. Choć ten wybór wydaje się banalny, jej rola w naszym organizmie jest gigantyczna. Nawet lekkie odwodnienie skutkuje zaostrzeniem stanu zapalnego. Woda ma nie tylko realny wpływ na spowolnienie procesów starzenia, ale także na nasze zdrowie i samopoczucie. Pomaga wypłukać szkodliwe toksyny i sprawia, że wyglądamy świeżo i młodo. O tym, jak ważna jest dla naszego organizmu, świadczy fakt, że przeżyjemy bez niej jedynie 4 dni

Koktajl z awokado i bananów

Awokado to prawdziwa bomba składników odżywczych, witamin, przeciwutleniaczy i zdrowych tłuszczy. Banany z kolei są naszpikowane witaminą A, B oraz E, dlatego warto wprowadzić je do swojej diety, zarówno w formie stałej, jak i w postaci smoothie.

Przepis na odżywcze smoothie z awokado

Potrzebujesz:

  • 1 awokado,
  • 1 banan,
  • 1 małe opakowanie jogurtu naturalnego,
  • 2 łyżki soku z cytryny,
  • odrobina cynamonu.

Do blendera wstawiamy miąższ z awokado, obranego banana i pozostałe produkty. Całość blendujemy na gładką masę. Koktajl idealnie nada się na drugie śniadanie lub przekąskę. Jest zdrowy i odżywczy.

Kochasz kawę? Pij dobrej jakości czarną bez dodatków a długo będziesz cieszyć się młodością

Z tej propozycji z pewnością ucieszą się miłośnicy małej czarnej. Kawa, choć długo cieszyła się złą sławą, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów działa przeciwzapalnie. Ponadto obniża ryzyko zachorowania na raka skóry. Niestety, wystarczy dodatek cukru, by straciła swoje zbawienne właściwości.

Więcej o: