Włóż stopy do miski z wodą utlenioną. Pozbędziesz się popularnego problemu

Woda utleniona powinna być w każdym domu. Sprawdzi się nie tylko przy odkażaniu ran, lecz też w innych sytuacjach. Właściwie do dezynfekcji ran właściwie lepiej użyć płynów odkażających, a wodę utlenioną lepiej wlać do miski i zanurzyć w niej stopy.

Woda utlenione. Wlej ją do miski i zanurz w niej stopy

Kiedy ostatni raz zastanawialiście się nad tym, w jakiej kondycji są wasze stopy? No właśnie. To ta część ciała, której nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Popękane stopy, wrastające paznokcie, grzybica… Problemów możemy mieć naprawdę wiele. Jednym z nich jest też nadmierna potliwość stóp i brzydki zapach. Jeśli też masz takie problemy, kup dużo wody utlenionej i działaj!

Sposób naszych babć

Wody utlenionej do pielęgnacji stóp używały nasze babcie i prababcie. Sposób naprawdę działa i jest dość tani. A na pewno znacznie tańszy od wizyty w salonie kosmetycznym czy u podologa. Woda utleniona ma działanie odkażające. Ale roztwór nadtlenku wodoru ma wiele zastosowań. Jakich? Z pewnością wiecie, że można dodać wodę utlenioną do prania i zadziała jak wybielacz. Można też umyć nią fugi i płytki w łazience. Pozbędziecie się w ten sposób grzybów i bakterii czy początków pleśni.

Zobacz wideo Przygotuj domowe spa - przepisy na pachnące kosmetyki do kąpieli

Gdy przygotujemy kąpiel dla stóp w wodzie utlenionej, zyskujemy jeszcze jedną cudowną właściwość tego środka. Woda utleniona pomoże nam się rozluźnić, odprężyć i po prostu zrelaksować po ciężkim dniu. Dodatkowo zmiękcza skórę, więc pomoże w przypadku zrogowaciałych pięt. Idealnie sprawdzi się w przypadku stanów zapalnych, gdy borykamy się z problemem wrastających paznokci.

A gdy będziemy kąpiele w wodzie utlenionej robić stopom regularnie, skutecznie wyeliminujemy przykry zapach.

Więcej o: