Wydaj 2 zł i pozbądź się smrodu ze zlewu. Nietypowy trik, którego efekt cię zaskoczy

Brzydki zapach dochodzący ze zlewu, czy zatkany odpływ, to częsty problem, który może się pojawić nawet w systematycznie sprzątanej kuchni. Istnieje prosty, choć nietypowy sposób, który temu zaradzi. Wystarczy, że wrzucisz do niego kapsułkę do prania.

Wystarczy chwila nieuwagi i nawet regularnie czyszczony zlew może zacząć wydzielać odpychający zapach. Gromadzące się w rurach resztki jedzenia z czasem zaczynają się rozkładać i gnić. Zanim jednak zadzwonisz po fachowca, polecamy spróbować sposobu, który zyskuje coraz większą popularność w sieci. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Dlaczego śmierdzi z odpływu zlewu i jak się przed tym uchronić?

Gdy do odpływu trafiają reszki jedzenia, zaczynają namnażać się w nich bakterie. Wystarczy trochę czasu, by pojawiła się nieprzyjemna woń. Najprostszym sposobem, który może nas przed tym uchronić, jest zamontowanie sitka, które będzie blokowało resztki jedzenia w trakcie mycia naczyń. Co jeśli nie zadziałaliśmy w porę i pojawił się odpychający zapach? Wystarczy, że sięgniemy po kapsułkę do prania.

Wystarczy jedna kapsuła, by smród zniknął

Gdy tylko poczujemy, że z odpływu brzydko pachnie, połóżmy na sitku kapsułkę do prania. W następnej kolejności należy bardzo powoli zalewać ją gorącą wodą. Ważne, by nie był to wrzątek. Kontynuujemy czynność tak długo, aż kapsułka całkowicie się rozpuści. Dzięki temu prostemu trikowi pożegnamy się z nieprzyjemnym zapachem.

Jak usunąć przykry zapach ze zlewu? Pomoże ci w tym cytryna

Inną, równie skuteczną metodą, jest wykorzystanie soku z cytryny. Wystarczy, że wlejemy go do zlewu, zostawimy na około 20 minut, a po tym czasie zalejemy gorącą wodą. Pozbędziemy się w ten sposób brzydkiego zapachu oraz bakterii.

Zestaw do zadań specjalnych na nieprzyjemny zapach z rur w kuchni

Z pomocą przyjdzie nam również niezastąpione trio — soda oczyszczona, ocet i sól kuchenna. Mieszamy ze sobą sodę oraz sól w proporcjach 1:1, wsypujemy do odpływu, odczekujemy 15 minut, a następnie zalewamy niewielką ilością octu. Brzydki zapach zniknie natychmiast.

Więcej o: