Ile dać na wesele 2022? Izabela Janachowska radzi. "Ślub to spory wydatek, ale..."

Kiedy dostajemy zaproszenie od młodej pary, często sprawdzamy, jakie makijaż i fryzury na wesele są najmodniejsze i jaki prezent na ślub byłby najodpowiedniejszy. Zastanawiamy się też, jaka kwota w kopercie byłaby najodpowiedniejsza. Swoją radą na ten temat podzieliła się Izabela Janachowska.

Szukasz więcej podobnych porad? Zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Izabela Janachowska chce odnowić przysięgę małżeńską! Huczne przyjęcie?

Koperta z pieniędzmi wręczana po ślubie to częsty wybór. Szczególnie gdy nie chcemy obdarowywać pary młodej gadżetami, które mogą okazać się nieprzydatne. Pojawia się jednak pytanie: ile dać na wesele? 2022 rok upływa pod hasłem inflacji i podwyżek cen, nic więc dziwnego, że dla wielu osób ta kwestia staje się dość istotna. Izabela Janachowska postanowiła podzielić się radą na ten temat.

Ile do koperty na wesele? To pytanie zadaje sobie wiele osób

To, ile do koperty na wesele należy włożyć, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od stopnia pokrewieństwa z parą młodą. Kolejną istotną kwestią jest liczba zaproszonych osób. Para czy rodzina z dziećmi włoży do koperty więcej, niż singiel. Najważniejsza jest jednak sytuacja finansowa zaproszonych osób. Zazwyczaj przyjmuje się, że kwota w kopercie powinna co najmniej pokryć koszt „talerzyka". A co na ten temat sądzi Izabela Janachowska?

Ile dać do koperty na ślub? Izabela Janachowska radzi

Izabela Janachowska od lat dzieli się radami w kwestii uroczystości weselnych. Jako ekspertka ślubna na antenie Polsatu prowadzi też swój program "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej". Z tego powodu często jest pytana o to, jak zorganizować ślub. Ostatnio na łamach Party odpowiedziała na pytanie, ile dać na wesele. 2022 rok był szczególnie trudny finansowo dla wielu osób. Zmagamy się z inflacją i podwyżkami cen, rosnącymi ratami kredytów. Nic więc dziwnego, że ta kwestia spędza sen z powiek wielu zaproszonym na wesele.

- Te koperty są trudnym tematem, ja zawsze mówię o tym, żeby włożyć do koperty tyle, na ile możemy sobie pozwolić. Żeby też to nie wpłynęło negatywnie na nasze, życie codzienne. Żebyśmy tym, że idziemy na wesele, nie musieli spowodować, że na coś sobie nie możemy pozwolić, dziecku - radzi Izabela Janachowska. Ślub to spory wydatek, ale nie powinniśmy kierować się wyłącznie trendami i zapominać o naszej sytuacji finansowej.

 
Więcej o: