Pamiętacie Ewę z "Alternatywy 4"? Hanna Bieniuszkiewicz dziś ma 66 lat i nadal zachwyca urodą

W serialu "Alternatywy 4", w 1983 roku wcieliła się w postać Ewy, córki Majewskich. Aktorka Hanna Bieniuszkiewicz dziś ma 66 lat i nadal zachwyca urodą. Jak wygląda i co u niej słychać? Niedawno znów mogliśmy ją oglądać na szklanym ekranie.

Inteligentna, zaradna i najpiękniejsza w bloku. Taka była Ewa z serialu "Alternatywy 4". Kontrowersyjnym akcentem w jej życiorysie był fakt, że nocami dorabiała, jako striptizerka w "Kongresowej". Miała ku temu ważny cel. Jej marzeniem było zarobić na własne mieszkanie i w pełni się usamodzielnić. Postać budziła bardzo dużą sympatię widzów. To nie jedyna rola, z której pamiętamy Hannę Bieniuszkiewicz.

Zobacz wideo Kultura Maciej Stuhr reżyseruje trzeci sezon "Szadzi". Z którymi reżyserami chciałby znów pracować? Wybierz serwis

Hanna Bieniuszkiewicz zagrała w serialu "Alternatywy 4". Czy to jej pierwsza rola?

Hanna Bieniuszkiewicz to absolwentka PWST w Warszawie, która w dodatku biegle włada trzema językami: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 Jej debiut aktorski miał miejsce w 1976 roku. Zagrała wówczas w "Barwach ochronnych". Kolejna rola miała miejsce trzy lata później, kiedy zagrała w "W słońcu i w deszczu". Potem przyszedł czas na rolę w ponadczasowym hicie. Była to "Seksmisja", która na dobre otworzyła jej drzwi do kariery. To właśnie po tym filmie otrzymała rolę Ewy w kultowej dziś produkcji "Alternatywy 4".

 

Hanna Bieniuszkiewicz po serialu "Alternatywy 4" zdobyła ogromną popularność

Młoda brunetka z ciekawym życiorysem chwyciła za serce niemal wszystkich telewidzów. Kibicowali "Ewie" śledząc bardzo dokładnie jej losy. Serial jednak się skończył, a Hanna Bieniuszkowicz kontynuowała swoją karierę aktorską. Po "Alternatywy 4" w 1983 roku zagrała jeszcze w serialu "Zmiennicy" i... zniknęła z ekranu na wiele lat. Ponownie pojawiła się w telewizji dopiero w 2003 roku. Aż do roku 2007. grała w serialu "Na Wspólnej". Potem posypały się angaże we współczesnych serialach, takich jak "Kryminalni", czy "Pensjonat pod różą". Epizodycznie grała w "Samym Życiu" i np. "M jak miłość". Najnowsze role, które ma na swoim koncie, to postać Katarzyny Wass w filmie "Ślad" (2019) i rola z 2017 roku w "Wniksowanych".

Hanna Bieniuszkiewicz prywatnie. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Z pozoru "tajemnicze" zniknięcie aktorki z ekranu w połowie lat 80. miało związek z jej wyprowadzką. Wyjechała do Kanady, gdzie mieszkała przez 17 lat, zajmując się życiem prywatnym. Poza aktorstwem, Hanna Bieniuszkiewicz zajmuje się również reżyserią obsady i kierownictwem produkcji, a więc działa "po drugiej stronie" świata telewizji. Dziś ma 66 lat i nadal zachwyca urodą. Zachowała charakterystyczny dla siebie ciemny kolor włosów. Nie zrezygnowała także z długich i gęstych kosmyków. Na próżno szukać jednak aktorki w mediach społecznościowych. Nie jest aktywna w Internecie.

Poniżej, Hanna Bieniuszkiewicz w serialu "Wmiksowani". (2017r.)

Hanna Bieniuszkiewicz w serialu 'Wmiksowani'Hanna Bieniuszkiewicz w serialu 'Wmiksowani' Youtube

Więcej o: