Lśniące panele podłogowe? Wystarczy, że do wody dodasz trzy łyżki tego produktu. Będą jak nowe!

Na panelach pojawiają się trudne do usunięcia smugi lub uporczywe zabrudzenia? Jest na to sposób! Wystarczy sięgnąć po produkt z kuchennej szafki i przed myciem dodać trzy łyżki do wody.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że panele przez długi czas będą zachwycały swoim wyglądem. Nie oznacza to, że musimy wydawać majątek na drogie detergenty. Najlepsze działanie wykazuje bowiem produkt, którego często używamy w kuchni. 

Weronika RosatiWeronika Rosati w bikini, które pasuje do każdej sylwetki. "Przepięknie"

Jak myć panele podłogowe? Kilka najważniejszych wskazówek 

Przed myciem paneli powinniśmy zacząć od ich odkurzenia z piachu, kurzu i innych zabrudzeń. W tym celu najlepiej użyć specjalnej końcówki od odkurzacza, aby zapobiec porysowaniu powierzchni. Nie są to jednak jedyne elementy, o których musimy pamiętać. Podczas czyszczenia paneli ważne jest, aby: 

  1. Unikać nadmiaru wody — nieważne, jakiego rodzaju mopa używamy, musi być on dobrze odciśnięty. 
  2. Nie wylewać detergentu bezpośrednio na panele — musi być on dobrze rozcieńczony z wodą. 

Czym myć panele podłogowe? Dodaj ten produkt do wody i pozbądź się smug na dobre

Uniwersalny środek do sprzątania, który świetnie sprawdzi się także do mycia podłóg? Mowa oczywiście o occie. Wystarczy, że dodamy 3 łyżki do 5 litrów wody, a panele zalśnią jak nowe. Jeśli przeszkadza nam mocny zapach octu, dodatkowo można wlać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. 

Czym wyczyścić fugi szybko i skutecznie? Te domowe metody sprawią, że będą lśniły czystościąJak wyczyścić fugi z brudu i pleśni? Poznaj niezawodny sposób

Poznaj inny domowy sposób na mycie paneli podłogowych. Jest niezawodny!

Równie dobrze z zaciekami i zabrudzeniami poradzą sobie... tabletki do zmywarki. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które nie przepadają za zapachem octu. Do 5 litrów wody dodajemy 2 sztuki i dokładnie mieszamy. Panele będą lśniące bez szorowania. Jest to zasługa zawartego w tabletkach środka nabłyszczającego oraz enzymów rozpuszczających tłuszcz. 

Więcej o: