Jak odkręcić słoik bez wysiłku? Dzięki tym trikom poradzisz sobie z każdą nakrętką

Mocno zakręcony i zassany słoik to częsty problem. Pewnie nie raz zdarzyło ci się walczyć z upartą nakrętką. Zadanie jest utrudnione, jeśli nie mamy pod ręką otwieracza do słoików. Co wtedy? Sięgnij po te sprawdzone sposoby!

Szukasz sprawdzonych porad? Zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy myki na usuwanie etykiet ze słoików

Ile razy zdarzyło ci się męczyć z otwieraniem słoika? Czasem można się nieźle napocić, zanim uda się go odkręcić. Problem ten zdarza się nie tylko w przypadku domowych przetworów, lecz także tych kupowanych w sklepach. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z każdą nakrętką.

Jak bez wysiłku odkręcić każdy słoik? Sięgnij po te triki

Ten sposób poradzi sobie zarówno z nakrętką, jak i słoikiem z uszkodzoną gumką. Zagotuj wodę w garnku. Zdejmij naczynie z palnika i zanurz we wrzątku zassany słoik nakrętką ku dołowi. Potrzymaj przez kilka minut, a na koniec wyciągnij i otwórz. Kąpiel w gorącej wodzie pozwoli zniwelować podciśnienie w słoiku. Dzięki temu łatwiej będzie odkręcić zassaną zakrętkę.

Innym z popularnych trików jest sięgnięcie po gumową rękawiczkę. Ten sposób przyda się szczególnie wtedy, gdy nie możesz sobie poradzić ze śliską zakrętką. Zamiast rękawiczki, sprawdzi się też wilgotny ręcznik lub ściereczka kuchenna.

Dobrym sposobem jest też podważenie nakrętki przy pomocy noża, śrubokrętu lub widelca. Metoda ta jednak nie sprawdzi się w przypadku słoików, które chcesz jeszcze ponownie wykorzystać. Jak to zrobić? Spróbuj podważyć wieczko, ale zachowaj przy tym ostrożność, szczególnie gdy używasz noża. Charakterystyczne syknięcie lub pyknięcie oznacza, że słoik już z łatwością będzie się dało otworzyć.

Jak odkręcić słoik bez użycia siły? Ten sposób zajmuje tylko chwilę

Innym ze sposobów na poradzenie sobie z zassanym słoikiem jest postukanie nakrętką o blat lub deskę do krojenia. Chwyć słoik lub butelkę pod kątem, a następnie postukaj kilka razy brzegiem nakrętki. Po chwili z łatwością uda ci się odkręcić zakrętkę. W słoik możesz również postukać drewnianą łyżką, najpierw o jego dno, a następnie o nakrętkę. Po kilkukrotnym powtórzeniu słoik powinien się odessać.

Więcej o: