Jak czyścić zamszowe buty? Te bezpieczne, domowe sposoby sprawią, że posłużą ci na bardzo długo

Zamszowe buty to jedne z najbardziej stylowych i modnych modeli na ten sezon. Wiele osób jednak z nich rezygnuje, ponieważ obawia się zabrudzeń i zniszczeń. Często po jesiennym spacerze tracą swój urok, a nieodpowiednia pielęgnacja szybko doprowadza do ich zniszczenia. Podpowiadamy, jak wyczyścić zamszowe buty, żeby posłużyły nam wiele lat.

Sezon jesienno-zimowy niedługo się rozpocznie. Trampki zamieniamy na botki, a żakiety na płaszcze. Jesień oznacza nie tylko niższe temperatury, ale też pluchę i wiatr. To trudny moment dla naszych ubrań i dodatków. Zwłaszcza dla tak wymagającego materiału, jakim jest zamsz. Wiele z nas będzie zastanawiać się, jak czyścić zamszowe buty, żeby ich nie zniszczyć. Znamy odpowiedź na to pytanie! 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Jak wyczyścić zamszowe buty? Wypróbuj domowe sposoby! 

Chociaż zamszowe buty są bardzo stylowe i eleganckie, niewiele z nas się na nie decyduje. Dlaczego? Skóra zamszowa jest mocno podatna na zabrudzenia i łatwo chłonie wilgoć, o którą na jesiennych spacerach nietrudno. Oznacza to, że czyszczenie butów wykonanych z tego materiału może być czasochłonnym i upierdliwym procesem. 

Jak czyścić zamszowe buty domowymi sposobami? Podstawowym i obowiązkowym akcesorium każdego posiadacza butów z zamszu, jest specjalna szczotka. Wyczyścisz nią niewielkie zabrudzenia, takie jak zaschnięte błoto czy kurz. Zaleca się, żeby korzystać z niej regularnie, nie tylko w chwili, kiedy zabrudzimy buty. Dzięki temu będą zadbane i na długo zachowają doskonały wygląd.  

Zamszowe buty można czyścić również specjalnym roztworem wody z octem. Wystarczy wlać do miski płyny w proporcji 1:1. Zabrudzone miejsca wystarczy przetrzeć ściereczką zamoczoną w roztworze. Świetnie poradzi on sobie z zabrudzeniami po soli drogowej 

Jak dbać o zamszowe buty? Tych rzeczy unikaj! 

Zamszowe buty nie są najprostsze w pielęgnacji, dlatego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach przed ich zakupem. Po spacerze nie kładź ich na kaloryferze. Materiał musi zostać pozostawiony do całkowitego wyschnięcia w naturalny sposób. Absolutnie nie należy korzystać także z suszarki, ani nie można wystawiać go na słońce. Odradza się również prania zamszowych butów w pralce.  

Więcej o: