Królowa Elżbieta przez dekady łamała jedną zasadę. Sekret ukrywała w torebce

W czwartek świat obiegł komunikat wydany przez Pałac Buckingham. Jak podano, królowa Elżbieta II jest "pod nadzorem medycznym", a lekarze mają być zaniepokojeni jej stanem zdrowia. I choć zawsze elegancka monarchini kojarzy się też z rygorystycznymi zasadami królewskiej etykiety, ma na koncie ich delikatne łamanie. Mały sekret Elżbiety II dotyczy jej ulubionego kosmetyku.

Członkowie rodziny królewskiej (a szczególnie jej głowa), nie mają wbrew pozorom łatwego życia. Na każdym kroku obowiązują ich bowiem specjalne zasady, a etykieta i odpowiednie maniery to dla nich codzienność. Co ciekawe, wiele z tych zasad zostało ustanowionych dziesiątki lat temu, przez co mogą wydawać się niespecjalnie nowoczesne i wygodne.

Nawet jedzenie wspólnych posiłków ma mało wspólnego z rodzinnym, przyjemnym obiadem. Uczestnicy muszą stale pamiętać o wielu zasadach - m.in. poczekać, aż gospodarz wskaże odpowiednie krzesło, pić tylko z jednego brzegu kieliszka (by nie robić nieeleganckich śladów), czy schować głęboko w kieszeni telefon. Zakazane jest bowiem używanie go podczas wspólnych posiłków. Członkowie rodziny królewskiej nie mogą też robić popularnego selfie z fanami, ani rozdawać autografów. Choć może wydawać się to dziwne, jest związane z bezpieczeństwem - podpis mógłby zostać bowiem z łatwością podrobiony. 

Królowa Elżbieta II to buntowniczka

Choć wiele zasad dotyczy też wyglądu (królowa nie może np. malować paznokci na mocne kolory), istnieje produkt, bez którego monarchini nie jest w stanie się obejść. Co więcej, często łamie zasady etykiety i aplikuje go publicznie, bez użycia lustra! Chodzi o charakterystyczną szminkę. Makijaż królowej stał się wręcz nieodłącznym elementem jej wizerunku. 

I choć Elżbieta II nie zdradziła nigdy, jakiego koloru pomadki używa, od lat wiadomo, że jej ulubioną jest ta od Elizabeth Arden (charakterystyczne opakowanie można rozpoznać na zdjęciach). Sam przedstawiciel marki przyznał kiedyś w wywiadzie dla "The Telegraph", że ściśle współpracują z Angelą Kelly (starszą garderobianą królowej - red.) i jej zespołem, aby "zapewnić doskonałą obsługę i dostarczyć to, czego jej wysokość będzie potrzebować lub będzie chciała wypróbować".

 

Elżbieta II - wielbicielka psów i najdłużej żyjąca głowa państwa na świecie

Królowa Elżbieta to chyba najbardziej znana na świecie monarchini. Co ciekawe, jest najdłużej żyjącą głową państwa na świecie i przeżyła aż sześciu papieży, w tym Jana Pawła II. Współpracowała też z wieloma premierami Wielkiej Brytanii - wśród nich byli m.in. Margaret Thatcher czy Winston Churchill. Elżbieta II jest też znana z miłości do psów, a w szczególności jednej z ras. W swoim życiu posiadała ponad 30 psów rasy Corgi. Jedną z ciekawostek na jej temat jest także fakt, że nosi pieniądze w torebce jedynie raz w tygodniu - w niedzielę. Robi to tylko po to, by móc ofiarować datek podczas mszy w kościele.

Więcej o: