Księżna Kate nie może zdjąć płaszcza w miejscach publicznych. Mało kto wie, dlaczego

Księżna Kate uchodzi za jedną z najbardziej stylowych kobiet. Jej strój zawsze jest nienaganny. Kate także pozytywnie zaskakuje. Potrafi włożyć daną rzecz nawet kilka razy. Wśród takiej odzieży warto wymienić choćby jej kolekcję płaszczy. Co ciekawe, podczas wizyt w miejscach publicznych monarchini nie może zdjąć okrycia wierzchniego. Wiecie dlaczego?

Królewski protokół jest bardzo sztywny

Księżna Kate odkąd dołączyła do rodziny królewskiej, stosuje się do wszystkich zasad obowiązujących na dworze. Jednym z najważniejszych wyznaczników zachowania jest protokół dworski i etykieta. Są tam określone takie kwestie jak kolor lakieru do paznokci czy rodzaj obcasa, jak można nosić. A jedna z zasad dotyczy okrycia wierzchniego. Okazuje się, że nie można zdjąć płaszcza w miejscu publicznym.

Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

Płaszcz w miejscu publicznym

Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza w miejscu publicznym. Nawet nie rozpina guzików! To wręcz nienaturalne zachowanie, ponieważ wystarczy, że jest nieco cieplej na dworze i nasze dłonie same wędrują do górnych guzików płaszczy czy kurtek.

Dlaczego Kate nie zdejmuje płaszcza? Zabrania jej tego protokół dworski. Etykieta mówi wprost – rozbieranie się w miejscu publicznym jest nieodpowiednie, a więc niedozwolone. Nieważne, czy chodzi o zdejmowanie bluzki czy płaszcza. Rozbierać się po prostu nie można. Chodzi też o to, by uniknąć wpadki. Gdyby Kate podwinęła się sukienkę, płaszcz zaczepiłby się o coś, byłaby prawdziwa modowa wpadka. A taki gaf rodzina królewska musi unikać.

Więcej o: