Włóż kredkę do portfela. Banalny trik, dzięki któremu ochronisz swoje karty

Kredka w portfelu brzmi jak dość absurdalny pomysł. Nam też się tak wydawało na początku. Ale to proste rozwiązanie szczególnie się nam przyda w podróży. Gdy do tego mamy kartkę, rozwiążemy wiele problemów.

Kredka w portfelu. Wybierz tę świecową

Dużo podróżujesz? Włóż kredkę do portfela. Są aż trzy powody, dla których naprawdę warto to zrobić. Oczywiście poza tymi oczywistymi sprawami, jak to, że zawsze warto mieć przy sobie coś do pisania. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda kartka i kredka.

Szczególnie polecamy kredki świecowe. Przede wszystkim dlatego, że są mniejsze niż te ołówkowe. A to sprawia, że mieszczą się do większości portfeli. Dodatkowo kredki świecowej nie trzeba ostrzyć co jakiś czas. Więc to najlepszy wybór.

Zobacz wideo A gdyby portfel był niepotrzebny?

Kredka w portfelu. Łatwy trik, który ułatwia życie

Do czego więc przyda nam się kredka w portfelu? Przede wszystkim uratuje nas w nagłych sytuacjach. We wszystkich tych, kiedy będziemy chcieli porozumieć się niemo, nie będziemy mogli mówić, aby nie wzbudzać podejrzeń. W trudnej sytuacji może uda nam się choć wyjąć kartkę i kredkę i napisać "pomocy" lub umieścić zrozumiałe na całym świecie "help". Pamiętajmy, że długopis może się wypisać, w piórze skończyć tusz. Kredka jest tu pewniejszym rozwiązaniem.

A gdy podróżujemy z dziećmi kredka, sprawdzi się nie raz i nie dwa. Bez trudu zapewnisz dzieciom wiele zabaw. Gdy będą znudzone, wystarczy dać kredkę i kartkę i już mają zajęcie. To też dobry sposób na rozrywkę, by nie patrzyły wciąż w ekrany komputera, telefonu czy tabletu.

Kredka w portfelu sprawdzi się też jako usztywnienie przegródki z kartami. Pamiętaj, aby owinąć kredkę kartką. Dzięki temu kredka nie pobrudzi portfela, a ty będziesz mieć solidne usztywnienie przegródki. W ten sposób lepiej ochronisz karty przed ewentualnym zniszczeniem czy pogięciem.

Więcej o: