Jesienne kompozycje na balkon - odczaruj chryzantemy i postaw na klimatyczne dodatki

Jesienne kompozycje na balkon otulą chłodne dni i stworzą idealną scenerię dla spotkania w gronie przyjaciół. Poszukujesz pomysłów na dekoracje jesienne na balkon? Sprawdź, jak urządzić modną przestrzeń małym kosztem.

Jesienią zimne poranki nie zachęcają do kawy na balkonie, czy tarasie, ale już około południa słońce przygrzewa prawie tak mocno jak w lecie. Wieczory z kocem i dzbankiem różanej herbaty sprawiają, że zewnętrzna przestrzeń zyskuje dużo uroku. Zamiast tęsknić za latem, warto na balkon zaprosić nowy sezon. Rośliny jesienne na balkon oraz miłe dla oka aranżacje znajdziesz poniżej. 

Rośliny jesienne na balkon - wrzosy 

Prawdziwy symbol schyłku roku, chociaż traktowane jako rośliny jesienne na balkon jednoroczne to doskonale sprawdzą się w formie wieloletniej kompozycji. Podstawą sukcesu jest kwaśna i przepuszczalna ziemia. Zimą wystarczy zabezpieczyć styropianem donice lub skrzynie. Poniżej znajdziesz inspiracje na jesienny balkon z wrzosem. 

 
 
 

Rośliny balkonowe - jesień to czas na chryzantemy 

Kolorowe kwieciste kule dopełnią każdą przestrzeń i wprowadzą do domu dobrą energię oraz radość. Na balkonie najlepiej czują się karłowate odmiany doniczkowe, wystarczy ustawić je w pełnym słońcu i regularnie podlewać. Poniżej prezentujemy ciekawe rośliny balkonowe. Jesień z chryzantemą w roli głównej nie musi być ponura.

 
 
 

Dekoracje jesienne na balkon - astry 

Różowe, fioletowe, niebieskie astry nazywane też marcinkami to prawdziwa feeria barw, która ozdobi każdy balkon. Przeważnie kwitną od sierpnia do września, ale niektóre rośliny dumnie noszą kwiaty nawet w listopadzie. Dodatkową atrakcją dla właścicieli balkonów są barwne motyle, które bardzo lubią astry. Uprawa opiera się na żyznej, przepuszczalnej glebie oraz słonecznym stanowisku. Astry nie lubią zastoju wody, dlatego donice powinny mieć otwory. Koniec okresu kwitnienia oznacza, że astry można przesadzić do ogrodu lub przezimować w otulinie na balkonie. Sprawdź pomysły na dekoracje jesienne na balkon. 

 
 
 
 

Jesienny balkon - inspiracje na dekoracje bez kwiatów 

Jesień to ulubiony sezon miłośników dekoracji: dynie, pastelowe koce, klimatyczne lampiony zaaranżują magiczną przestrzeń bez wychodzenia z domu. Co więcej, to właśnie jesienią spalone słońcem balkony zamieniają się w prawdziwe oazy. Sprawdź, co możesz wyczarować na swoim balkonie.  

 
 
 
 
 

Zobacz też: Czy można wywieszać kwiaty w doniczkach na balkonie? Albo zrobić grilla? 5 zachowań, za które grozi mandat

Więcej o: