Co się stanie z psami Elżbiety II? Królowa traktowała corgi jak członków rodziny

W ostatnim czasie Elżbieta II miała pod swoją opieką kilka psów. Co się z nimi stanie po śmierci ich pani? Na ten temat wypowiedzieli się już królewscy biografowie.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Monarchini Wielkiej Brytanii miała 96 lat. Była głową nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz także 15 państw Wspólnoty Narodów, m.in. Australii, Nowej Zelandii i Kanady. W czasie swojego panowania odbyła niemal 100 podróży zagranicznych. Warto wspomnieć, że Elżbieta II była najdłużej panującą władczynią w historii Zjednoczonego Królestwa. Rządziła nim aż przez 70 lat.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Była miłośniczką psów rasy corgi

Nie jest tajemnicą, że królowa kochała zwierzęta, a w szczególności corgi. Co ciekawe, pierwsze jej zdjęcia z psami tej rasy pochodzą jeszcze z okresu dzieciństwa przyszłej monarchini. Mówi się, że miłością do zwierząt zarazili ją rodzice. 

Brytyjska królowa w ciągu swojego życia posiadała aż 30 pupili rasy corgi. Psy te były traktowane jak członkowie jej rodziny. O dobre samopoczucie zwierząt dbała cała pałacowa służba. Co więcej, pieski miały nawet swojego własnego kucharza, który codziennie przygotowywał im świeże posiłki. 

 

Królowa Elżbieta II nie żyje. Co się stanie z jej psami?

Królewski biograf Ingrid Seward w rozmowie z "Newsweekiem" zasugerował, że po śmierci królowej psy trafią prawdopodobnie do jej dzieci. - Psy będą pod opieką rodziny, prawdopodobnie księcia Andrzeja, gdyż to on podarował je królowej - poinformował królewski biograf.

Natomiast biografka rodziny królewskiej, Penny Junor, powiedziała, że psy mogą trafić do personelu Elżbiety II, który jest bardzo zżyty ze zwierzętami. Opiekę nad zwierzętami być może przejmie asystentka i prawa ręka królowej - Angela Kelly. Ich właścicielem może stać się także zaufany lokaj monarchinii - Paul Whybrew. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: