Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej bez szorowania? Produkt za 2 zł sprawi, że będzie jak nowa

Osady z kamienia i mydła to jedne z najczęstszych problemów w łazience. To szczególnie uciążliwe w przypadku kabin prysznicowych. Gdy na szybie pojawiają się zacieki, często sięgamy po środki dostępne w sklepach. Okazuje się, że niepotrzebnie. Sprawdź, jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej.

Szukasz sprawdzonych porad domowych? Zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Osad z kamienia potrafi pojawić się nawet chwilę po dokładnym wysprzątaniu łazienki. Szczególnie gdy mamy bardzo twardą wodę. Plamy na armaturze, lustrze i szybach prysznica wyglądają nieestetycznie i psują nam humor. Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Domowe sposoby okazują się niezawodne.

Jak usunąć osad z kamienia z kabiny prysznicowej? Sięgnij po ten produkt

Do pozbycia się osadu z szyby prysznica, a także baterii świetnie sprawdzi się kwasek cytrynowy.

  • 2 łyżki kwasku cytrynowego rozpuść w szklance ciepłej wody.
  • Wymieszaj i przelej do spryskiwacza.
  • Przygotowanym roztworem dokładnie pokryj szyby i pozostaw na kilka lub kilkanaście minut.

Po tym czasie delikatnie wyszoruj trudne zacieki miękką ściereczką, a następnie spłucz i wytrzyj szyby do sucha. W podobny sposób zadziała również sok z cytryny. Rozpyl go na szyby, pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz. Oba produkty nie są zalecane w łazienkach, w których znajdują się elementy wykonane z marmuru.

Jak usunąć zacieki z kamienia na szybie? Niezawodny sposób

Ten produkt jest niezastąpiony w codziennych porządkach. Możesz nim wyczyścić kuchnię, łazienkę, panele, a nawet okna i lustra. Mowa o occie! By pozbyć się zacieków w łazience, wymieszaj ocet z wodą w proporcji 1:1. Do mieszanki możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego. Możesz też przelać ocet z wodą do słoika, wrzucić do środka kwiaty lawendy lub skórki pomarańczy i cytryny i pozostawić na kilkanaście godzin. Dzięki temu zapach octu nie będzie tak wyczuwalny. Przygotowaną miksturą spryskaj dokładnie szyby i pozostaw na 10-15 minut. Po tym czasie spłucz ciepłą wodą, a szyby wytrzyj do sucha. Ocet pomoże pozbyć się nie tylko osadu z kamienia, lecz także mydła.

Więcej o: