Jak wyczyścić pralkę? Wydaj 2 zł i ciesz się czystym i pachnącym praniem

Brudna pralka nie tylko sprawia, że nasze pranie brzydko pachnie zaraz po umyciu, ale też być przyczyną różnych problemów z urządzeniem w przyszłości. Zamiast wydawać majątek na profesjonalne środki do czyszczenia, można wypróbować tańsze i sprawdzone metody. Podpowiadamy, jak wyczyścić pralkę nie wydając przy tym fortuny.

Jak poznać, że pralka potrzebuje gruntowego czyszczenia? Pierwszą oznaką powinien być nieprzyjemny zapach wydobywający się z bębna. Może też pojawiać się w pralce coraz więcej kamienia. Utrzymanie urządzenia w czystości jest niezwykle ważne, ponieważ przedłuża jego życie. Dodatkowo czysta pralka nie naraża ubrań na zniszczenie. O dziwo, cały proces nie musi być skomplikowany. Podpowiadamy, jak wyczyścić pralkę szybko i przede wszystkim tanio. Będzie cię to kosztować tylko 2 zł! 

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Jak wyczyścić pralkę? Wypróbuj kapsułki do zmywarki 

Czyszczenie pralki to dla ciebie koszmar? Niestety nie można unikać tego procesu i należy wykonywać go regularnie. Na szczęście znalazłyśmy sposób, który sprawi, że pralka będzie czysta, pachnąca i sprawna i to przy użyciu jednego produktu!  

Jak wyczyścić pralkę nie wydając przy tym fortuny? Wypróbuj tabletki do zmywarki. Oba urządzenia mają podobny sposób funkcjonowania, dlatego środki dedykowane zmywarkom sprawdzą się również przy czyszczeniu pralki. Kapsułka pomoże uporać się z uporczywym zapachem, odświeżą i usprawnią urządzenie. Wystarczy do pustego bębna wrzucić dwie tabletki do zmywarki, uruchomić pralkę i nastawić temperaturę na 60 stopni. Efekt? Pachnące urządzenie bez kamienia i bakterii. 

Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami? Sięgnij po te produkty 

Nie masz w domu zmywarki? Nic straconego! Istnieją jeszcze inne, tanie sposoby, które pomogą ci w wyczyszczeniu pralki. Które są najskuteczniejsze? 

  • Ocet — Wlej do komory na proszek szklankę octu, a następnie uruchom urządzenie, najlepiej wybierając temperaturę 90°C. I gotowe! Szmatką nasączoną octem możesz też wytrzeć metalowe i gumowe elementy pralki. 
  • Soda oczyszczona — wsyp 3/4 szklanki sody do komory na proszek i uruchom pralkę na najdłuższy program z wysoką temperaturą. Proszek usuwa brzydki zapach z pralki, oraz dezynfekuje urządzenie.  
  • Kwasek cytrynowy — wsypać 3/4 szklanki sody do komory na proszek i uruchomić pralkę na najdłuższy program z wysoką temperaturą. Kwasek świetnie radzi sobie z osadzającym się kamieniem w pralce.  
Więcej o: