Proste sposoby na więcej ruchu. Nie musisz iść na siłownię, żeby szybko wrócić do formy!

Od dawna wiadomo, że ruch to zdrowie. Nie każda z nas ma jednak czas, żeby regularnie chodzić na siłownie lub zajęcia. Istnieją jednak sposoby, żeby wprowadzić do życia trochę ruchu. Niektóre z nich nie wymagają nawet wychodzenia z domu!

Nieważne czy jesteś właśnie na diecie i próbujesz zrzucić parę kilogramów, czy po prostu brakuje w twoim życiu aktywności fizycznej. Każdy z nas potrzebuje codziennej dawki ruchu. Nie muszą to być intensywne ćwiczenia. Wystarczy trochę wyobraźni i okaże się, że jest naprawdę mnóstwo sposobów na wprowadzenie więcej ruchu do naszego życia. Oto kilka z nich! 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szybki trening na szczupłą talię

Proste sposoby na więcej ruchu – jak ćwiczyć poza domem? 

Łukasz Siebert to bloger i miłośnik zdrowego odżywiania, który na swoim instagramowym profilu @zdrowegrafiki, dzieli się z obserwatorami sposobami na wprowadzenie pozytywnych zmian w swoim życiu. 21-latek opublikował niedawno post, w którym zdradził proste triki na wprowadzenie więcej ruchu 

Sposoby na więcej ruchu… To nie obejmuje chodzenia na siłownię. Teraz dużo osób pracuje w domu, za biurkiem. Wszyscy wiemy, że siedzenie przez dłuższy czas nie jest dla nas dobre. Niestety, obecnie wiąże się to z kilkoma chorobami, w tym otyłością, bólem pleców, nadciśnieniem i depresją. Na szczęście istnieją proste sposoby na poruszanie się w ciągu dnia - napisał.  
  • Wybieraj schody 
  • Weź psa na spacer 
  • Rowerem do pracy 
  • Parkuj dalej 

Sposoby na więcej ruchu w domu. Jak zintegrować aktywność fizyczną z codziennym życiem? 

W udostępnionej grafice bloger pokazał także sposoby na wprowadzenie więcej ruchu, które nie wymagają nawet wychodzenia z domu. Co możemy zrobić? Jeśli kochasz gotować, nie stój w jednym miejscu i nie siadaj. Zamiast tego odpal głośno muzykę i tańcz! Innym prostym sposobem jest spacer po domu w trakcie rozmowy. Możesz nawet wykorzystać bezprzewodowe słuchawki i jednocześnie odłożyć rzeczy na miejsce, wykonując przy tym parę przysiadów! 

Więcej o: