Jak doczyścić ruszt kuchenki gazowej bez szorowania? Banalne sposoby, które rozwiążą problem

Jak doczyścić ruszt kuchenki? Bez szorowania wiele osób sobie tego zupełnie nie wyobraża! Okazuje się, że to całkiem możliwe, a mamy na to aż trzy sposoby. Wystarczą produkty, które masz w kuchni i wcale nie muszą być to drogie, chemiczne specyfiki.

Ruszt kuchenki bardzo łatwo oblepia się tłuszczem, ale osadza się też na nim kamień i jest bardzo podatny na przypalenia. Jak pozbyć się lepkiego brudu i zapobiec, aby nie brudził się ponownie w krótkim czasie? Znamy kilka sposobów, które z pozoru są banalne, ale bardzo skuteczne.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Jak doczyścić ruszt kuchenki? Pierwszy sposób może zaskoczyć

To rozwiązanie może uchodzić za nieco zbyt banalne, ale nie każdy na nie wpadnie, kiedy zobaczy brudny ruszt kuchenki. W większości przypadków działa, chyba że sytuacja jest naprawdę poważna. Chodzi o umieszczenie rusztu kuchenki w zmywarce! Można go tam wkładać, bowiem nie powinien ulec uszkodzeniu. Wystarczy nastawić program i wrzucić tabletkę. Jeśli jednak obawiasz się uszkodzenia rusztu, najlepiej skonsultować to wcześniej z producentem kuchenki.

Jak doczyścić ruszt kuchenki bez szorowania, za pomocą sody

Sama soda może wystarczyć, jeśli wykonasz popularną "papkę" z sody i wody. Zalecamy jednak, aby dodać do niej odrobinę płynu do mycia naczyń lub octu. Gęsta papka nałożona na miejsca pokryte brudem może zdziałać cuda, jeśli pozwolisz jej odczekać około 15 minut. Po tym czasie przetrzyj ruszt wilgotną szmatką. Zrób to nad zlewem, aby nie ściekał na płytę kuchenki. Na koniec opłucz.

Aby doczyścić ruszt kuchenki potrzebna będzie folia i roztwór

O ile "papka" wykonana z sody może sprawdzić się, kiedy masz nieco więcej czasu, warto sprawdzić też inny sposób, który jest nieco szybszy. Do spryskiwacza wlej roztwór sody oczyszczonej z wodą i wkrusz tabletkę do zmywarki. Pod kratką rozciągnij folię aluminiową i przyczep ją tak, aby stworzyła rodzaj "wanienki". Następnie spryskaj płynem ruszt, tak aby tłuszcz zaczął ściekać na folię. Niech warstwa płynu będzie wystarczająco gruba. Odczekaj, a następnie przetrzyj wilgotną szmatką i wyrzuć folię do kosza. Gotowe!

Więcej o: