Wsadź ryż do butów, a efekt Cię zaskoczy. Niezawodny sposób na uporanie się z jesiennym problemem

Umieszczanie surowego ryżu w butach może wydawać się dziwnym pomysłem. Gwarantujemy jednak, że ten niezawodny trik okaże się pomocny, zwłaszcza w nadchodzących deszczowych miesiącach. Jak dokładnie działa patent?

Jesień zbliża się dużymi krokami, a to oznacza nieuniknioną zmianę pogody. Czekają nas niższe temperatury, ale też plucha i wiatr za oknem. Komu z nas nie zdarzyło się niepostrzeżenie wejść w kałuże, lub po prostu przemoczyć buty na spacerze? Ratunkiem okazuje się surowy ryż, który pozbędzie się wilgoci i nieprzyjemnego zapachu. Jak działa ten trik? 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Wsadź ryż do butów, a efekt Cię zaskoczy. Trik idealny na jesienną pogodę 

Wróciłaś do domu z przemoczonymi butami? Nie kładź ich na kaloryferze! Gorący grzejnik źle działa na kondycje obuwia i szybko możemy je w taki sposób zniszczyć. Zamiast tego warto wypróbować prosty i ekologiczny patent na przemoczone buty.  Jak wykorzystać ryż do osuszenia obuwia?

  1. Przygotuj szklankę białego ryżu.
  2. Do każdego z mokrych butów wsyp pół szklanki ryżu.
  3. Jeśli zależy ci na lepszym efekcie, możesz go wymieszać z sodą oczyszczoną.

Nieugotowane ziarenka ryżu mają właściwości pochłaniające wilgoć, dzięki czemu skutecznie chronią buty przed pleśnią i nieprzyjemnym zapachem. Soda ma natomiast właściwości działanie antybakteryjne i odświeżające.

Domowe sposoby na przemoczone buty. Te metody są warte zapamiętania 

Oprócz ryżu istnieją także inne domowe i tanie sposoby na wysuszenie przemoczonego obuwia. Które z nich są najskuteczniejsze, a których lepiej unikać? Okazuje się, że suszenie butów  w suszarce do ubrań nie jest dobrym rozwiązaniem. Mogą się one odkształcić, zamienić swoją strukturę, a nawet kolor. Wstrząsy mogą także doprowadzić do poważnych uszkodzeń obuwia. Co warto zamiast tego zrobić? Buty można osuszyć poprzez włożenie do nich zwykłego papieru. Jeśli zależy ci na szybszym efekcie, dodatkowo możesz także przełożyć je ręcznikiem papierowym.

Więcej o: