On młodszy, ona starsza. Dla tych par duża różnica wieku nie miała znaczenia

Miłość nie wybiera. Partnerzy często się od siebie różnią. Mają różne podejście do życia, odmienne poglądy. To nikomu nie przeszkadza. Jednak gdy miedzy zakochanymi występuje duża różnica wieku otoczenie zaczyna zadawać pytania. Szczególnie, gdy to kobieta jest starsza od partnera!

Nie ma "dobrej" różnicy wieku miedzy partnerami

Choć istnieje wiele teorii na temat tego, jak różnica wieku między partnerami jest najlepsza, żadna z nich nie jest poparta żadnymi naukowymi dowodami. Jednak warto wspomnieć o ciekawym badaniu, które przeprowadzili naukowcy z uniwersytetu z Atlanty. Przyjrzeli się oni aż 3 tys. ochotnikom. Ich wnioski dają sporo do myślenia. Okazuje się, że zdaniem naukowców pary z 5-letnią różnicą wieku, mają aż o 18 proc. mniejsze szanse na udany związek. Badacze zauważyli, że partnerzy, między którymi jest duża różnica wieku – na przykład 20 lat – prawdopodobnie się rozstaną. Takie wnioski wysnuli aż dla 95 proc. par z dużą różnicą wieku.

Zobacz wideo Dlaczego ludzie cierpią w miłości i co ma z tym wspólnego kultura? Rozmawiamy z dr. Tomaszem Stawiszyńskim

On młodszy, a ona starsza!

Naukowcy twierdzą, że korzystna różnica wieku wynosi dwa lata. Ciekawe, co na ten temat myślą gwiazdy. Szczególnie te, które są w związkach młodszy mężczyzna-starsza kobieta. Są na językach wszystkich. Media nie dają im spokoju.

Taką parą jest choćby Hugh Jackman i Deborra-Lee Furness. 53-letni australijski aktor od 1996 r. jest szczęśliwym mężem australijskiej aktorki i producentki filmowej. Dzieli ich aż 13 lat. I to kobieta jest starsza! Podobną różnicę wieku w związku ma Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz. Reżyserka jest starsza od partnera o 14 lat.

Niewiele mniejsza różnica występuje między Katarzyną Warkne i Piotrem Stramowskim. Dzieli ich 11 lat różnicy. Głośno było o małżeństwie Emmanuela i Brigitte Macron. Różnica wieku w ich małżeństwie wynosi aż 25 lat. Prawdziwymi rekordzistami są jednak Agnieszka Perepeczko i Michał Olejnik. Aktorka jest starsza od partnera o 41 lat.

Więcej o: