Przez 40 lat krem z filtrem stosowała, pomijając szyję. Efekt? Zdjęcie "mówi samo za siebie"

Krem z filtrem nakładasz wyłącznie na twarz? W 2021 roku naukowcy opublikowali zdjęcie, które ukazuje, jaki może być tego efekt. W sieci fotografia wywołała niemałe poruszenie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy opalanie w ciąży jest bezpieczne? [EDZIECKO]

Lekarze od lat alarmują, że narażanie się na promienie słoneczne bez zabezpieczenia skóry odpowiednimi kremami, może prowadzić do uszkodzenia komórek. Prowadzi to nie tylko do przyspieszenia starzenia skóry, ale też zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów. Wiele osób aplikując krem z filtrem na twarz, zapomina jednak o bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie... o szyi. 

Roksana Węgiel Obcisły kombinezon Roksany Węgiel robi wrażenie. Identyczny za 160 zł

Dlaczego krem z filtrem trzeba nakładać również na szyję? Różnica widoczna jest gołym okiem 

Na łamach The Journal of The European Academy of Dermatolgy and Venerology w 2021 roku ukazało się zdjęcie 92-letniej kobiety, która przez 40 lat stosowała krem z filtrem, ale wyłącznie na twarz. Różnica widoczna jest już na pierwszy rzut oka. Dlaczego? 

Zbadał to m.in. zespół naukowców, do którego należał dr Christian Posch. Jak czytamy na portalzdrowie.pl, wskazał on, że "ryzyko zachorowania na raka skóry wrasta wraz z wiekiem, ale podobieństwa między starzeniem się a ryzykiem zachorowania na ten typ raka pokazują, że łagodząc oznaki starzenia, można również zmniejszyć ryzyko choroby".

Części ciała nieosłonięte ubraniami, są bardziej narażone na fotostarzenie, a więc tym samym uszkodzenie komórek. Szyja będzie zatem "wyglądała starzej" niż dekolt, tułów czy uda. Proces ten może jednak nieco zahamować, stosując kremy z filtrem. 

Jessica Dromgool Schudła 55 kg. "Nie czuję już potrzeby chowania się za torbą"

Zdjęcie opublikowała biotechnolog na Instagramie. W komentarzach zawrzało 

Instagramowy profil biotechnolog Ani Sienkiewicz śledzi już 124 tys. osób. Kobieta przypomniała ostatnio swoim obserwatorom o skutkach niestosowania kremu z filtrem na szyję, publikując powyżej wspomniane zdjęcie. Większość podzieliła zdanie, że fotoochrona jest niezwykle ważna:

To samo kark i dłonie, często pomijane.
Niedawno miałam dokładnie taką klientkę ! Twarz piękna, a szyja i dekolt... jak na zdjęciu. Wiele klientek mam wrażenie oszczędza i skupia się wyłącznie na twarzy
Omg to mówi samo za siebie
No powiem Ci, że zmotywowałaś mnie
Zdjęcie skutecznie zachęca. Muszę zacząć koniecznie smarować szyję, do tej pory niestety tylko twarz smarowałam.
 
Więcej o: