Jak pozbyć się smug na szkle? Wystarczy kawałek folii. Zabrudzenia znikną błyskawicznie!

Zmywarka to niezawodne urządzenie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie wyposażenia kuchni. Ma jednak jedną wadę - potrafi zostawiać brzydkie smugi na szkle. Na szczęście, możesz się ich pozbyć szybko i skutecznie. Ten sposób na lśniące naczynia działa "cuda". Użyjesz produktu, który masz w domu.

Każdy, kto posiada w domu zmywarkę, zapewne wie, jak dużo czasu potrafi nam zaoszczędzić. Niestety nie zawsze. Często bywa tak, że urządzenie zostawia na naszym szkle brzydkie smugi. Aby szybko i sprawnie uporać się z tym problemem, zastosuj ten domowy sposób. Wtedy smugi ze szkła znikną na zawsze! 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Smugi na szkle. Jak się ich pozbyć domowym sposobem? 

Zmywarka to dla części z nas niezbędny kuchenny sprzęt. Mycie w niej naczyń jest bardziej ekologiczne i zaoszczędza czas. Są jednak pewne "ale". Po skończonym cyklu możemy zauważyć, że na naszym szkle pojawiają się smugi, które dodatkowo trzeba wycierać, albo jeszcze raz umyć. Nie musi jednak tak być. Istnieje trik, który w prosty sposób zabezpiecza przed smugami na naszych naczyniach.  

Wystarczy, że kawałek folii aluminiowej zgnieciesz w kulkę i umieścisz ją na górnej szufladzie zmywarki, gdzie znajdują się szklane naczynia. Ta metoda doskonale zapobiega powstawaniu smug. Jak to możliwe? Folia aluminiowa wchodzi w reakcję z różnymi substancjami. W przypadku zmywarki są to składniki kapsułek lub tabletek do zmywania naczyń. Folia aluminiowa wzmacnia ich działanie, czego efektem są czystsze naczynia. 

Smugi na szkle. Skąd bierze się biały osad na naczyniach? 

Może się zdarzyć, że po opróżnieniu zmywarki zauważysz biały osad na naczyniach. Co może być tego przyczyną? Najczęstszą jest po prostu brudna zmywarka. Raz na miesiąc warto pamiętać o jej dokładnym wyczyszczeniu. Wystarczy, że uruchomisz puste urządzenie z dodatkiem szklanki octu lub kwasku cytrynowego.  

Zmywarka może pozostawiać osad na szkle również z winy twardej wody. Wiele osób do mycia naczyń stosuje tylko kostki czyszczące. One niestety nie zmiękczają wody wystarczająco. Warto do urządzenia dosypać też sól regeneracyjną.  

Więcej o: