Wlej do pralki pół szklanki tego płynu, a nie pożałujesz! Pomoże pozbyć się pleśni i brzydkich zapachów

Bakterie, grzyby czy pleśń mogą gromadzić się we wnętrzu pralki i powodować, że zacznie ona wydzielać nieprzyjemne zapachy. A te mogą pozostawać na ubraniach. By uniknąć problemu i zadbać o czyste urządzenie, warto sięgnąć po ten produkt. O czym mowa? Sprawdźmy!

Szukasz sprawdzonych porad domowych? Zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Wilgoć w pralce może prowadzić do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Z jej wnętrza zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach. By się go pozbyć, często sięgamy po różne produkty, w tym specjalistyczne środki do czyszczenia. Okazuje się, że równie skutecznie zadziałają domowe produkty. Jeden z nich znajdziesz w swojej łazience. Dzięki niemu pozbędziesz się brzydkiego zapachu i odkazisz urządzenie.

Anna Lewandowska Anna Lewandowska w odważnej sukience. "Jest ogień"

Wlej do pralki porcję tego produktu, a nie pożałujesz. Brzydkie zapachy znikną w mgnieniu oka

Ten trik pomoże skutecznie doczyścić pralkę. Dzięki niemu nieprzyjemny zapach zniknie, pozbędziesz się też bakterii i pleśni, które mogą gromadzić się w jej wnętrzu. Wystarczy, że do dozownika na detergent wlejesz pół szklanki płynu do płukania ust. Ustaw krótki program z temperaturą ok. 40 stopni. Pamiętaj, by nie wrzucać prania do środka pralki! Płyn do płukania odkazi wnętrze, dzięki niemu smród zniknie. Doczyści też zakamarki i pomoże pozbyć się osadu.

Zazwyczaj dodajesz ją do ciasta, tym razem wyczyść nią białe buty. Będą wyglądały jak nowe! Jak wyczyścić białe buty? 5 sposobów, dzięki którym będą jak nowe

Jak doczyścić pralkę i pozbyć się brzydkiego zapachu? Sięgnij po te kuchenne produkty

Jeśli nie masz pod ręką płynu do płukania ust, w podobny sposób zadziała również soda oczyszczona. Porcję tego produktu wsyp do pojemnika na proszek i ustaw pustą pralkę na program o temperaturze 60 stopni. Soda, podobnie jak płyn do płukania jamy ustnej, pomoże pozbyć się brzydkich zapachów i odpowiedzialnych za ich powstawanie bakterii. Jeśli chcesz wyczyścić pralkę i przy okazji pozbyć się kamienia, możesz sięgnąć po ocet. Wystarczy, że szklankę zwykłego octu wlejesz do dozownika i uruchomisz program w temperaturze co najmniej 60 stopni. Wcześniej uszczelki, drzwi pralki i dozownik przetrzyj gąbką nasączoną tym produktem.

Po zakończonym cyklu prania, pozostaw otwarte drzwiczki, by wnętrze urządzenia mogło wywietrzeć i wyschnąć.

Więcej o: