Jak dobrać skarpetki, żeby wyglądały jak nowe? Wystarczy szklanka produktu, który masz w kuchni

Dopranie skarpetek bywa czasami wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli są białe lub kremowe i mają brzydkie szare plamy na piętach. Na szczęście istnieją domowe produkty, które szybko i tanio pomogą ci z problemem. Podpowiadamy, jak doprać skarpetki nie wydając przy tym fortuny.

Mamy jesień, a to oznacza sezon na ciepłe skarpetki. Już kilka miesięcy temu stały się one czymś więcej niż funkcjonalnym dodatkiem. Potrafią zmienić wygląd całej stylizacji i dodać blask każdemu strojowi. Niestety, mają jedną wadę — szybko się brudzą i często nie pozwalają się doprać. Zamiast wyrzucać brudne skarpetki do kosza, spróbuj wyprać je z dodatkiem tego produktu. Na pewno masz go już w swojej kuchni!

Więcej treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Jak doprać skarpetki? Wypróbuj sodę oczyszczoną 

Skarpetki, zwłaszcza te białe, bardzo szybko się brudzą i zazwyczaj ciężko doprać powstałe na nich plamy czy odbarwienia. Istnieje jednak niezawodny produkt, który pomaga w walce z zabrudzeniami, kosztuje grosze i na pewno jest już w twojej kuchni. Wypróbuj sodę oczyszczoną! W połączeniu z wodą to świetny produkt do usuwania plam na bieliźnie.  

  1. Przed wrzuceniem skarpetek do pralki namocz je w ciepłej wodzie.  
  2. Połącz sodę oczyszczoną z wodą, w celu stworzenia pasty. 
  3. Kiedy soda zacznie się pienić, rozprowadź mieszankę na plamach.  
  4. Delikatnie potrzyj skarpetki i pozostaw je na kilkanaście minut. 
  5. Wypierz skarpetki w pralce.  

Olga Kalicka"Boska" Olga Kalicka w skąpym bikini. Ten model to prawdziwa perełka!

W ten sposób możesz bez trudu doprać skarpetki. Nie zapomnij o occie!  

Ocet to obok sody oczyszczonej jeden z najbardziej uniwersalnych produktów w naszej kuchni. Pomaga nam w domowych porządkach i jak się okazuje, także w praniu! Jak wykorzystać go do odeprania skarpetek?  

Przygotuj miskę z 500 ml zimnej wody. Dodaj do niej szklankę octu, a następnie zamocz w mieszance skarpetki. Pozostaw je w misce na pół godziny. Po tym czasie możesz dodatkowo wyprać skarpetki w pralce, żeby pozbyć się z nich charakterystycznego zapachu. Ocet usunie bakterie, brud i dodatkowo zmiękczy materiał.  

Więcej o: