Kosztuje 5 złotych i odmienia suche pięty. Dostaniesz ją w każdej aptece

Bardzo często zdarza się, że suche pięty stanowią ogromny problem - zarówno estetyczny, jak i również zdrowotny. Jeden z produktów, który bez trudu dostaniemy w każdej aptece idealnie sprawdzi się do leczenia tej części ciała, a kosztuje jedynie kilka złotych.

Odpowiednia pielęgnacja stóp to bardzo ważna kwestia, szczególnie podczas nadchodzących niskich temperatur. Pomimo stosowania różnych kremów i odżywek czasami zdarza się, że pięty zaczynają być suche i twarde. W takiej sytuacji mogą one sprawiać ogromny ból, a nawet utrudniać chodzenie. Mało kto wie, że w aptece znajduje się produkt za klika złotych, który pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

Maść z witaminą A świetnie poradzi sobie z suchymi piętami. Kupisz ją za 5 zł

Dzięki swoim niezliczonym właściwością leczniczym maść z witaminą A idealnie sprawdzi się do pielęgnacji i nawilżania suchych pięt. Produkt ten stymuluje produkcję kolagenu. Oprócz tego działa na gojenie się ran czy wspomaga układ odpornościowy skóry. Maść wykorzystywana jest także w przypadku lekkich oparzeń lub odmrożeń. 

W przypadku suchych pięt wystarczy, że raz dziennie rozsmarujemy maść po ich całej powierzchni, a sprawi ona, że pięty staną się gładkie i nawilżone. Najlepszym sposobem używania produktu jest stosowanie go tuż przed snem, a następnie założenie skarpetek tak, aby maść nie pobrudziła pościeli i zadziałała w odpowiedni sposób. Regularne stosowanie tej metody sprawi, że problem przesuszonych pięt zniknie w krótkim czasie. W przypadku kobiet w ciąży lub osób z tendencją do alergii radzimy wcześniejszą konsultację z lekarzem. 

Domowa mieszanka na suche pięty. Efekty cię zaskoczą

Na pierwszy rzut oka dziwnym, ale skutecznym sposobem na suche pięty jest również stworzenie mieszaniny z octu i płynu do płukania jamy ustnej w proporcjach mniej więcej 1:1. Wymoczenie stóp w takim roztworze z pewnością pomoże w doprowadzeniu pięt do zdrowego i pięknego stanu. Oprócz tego taki "zabieg" zwalczy wszelkie grzyby i zadziała bakteriobójczo. 

Więcej o: