Czyszczenie kostki brukowej z chwastów i mchu. Produkt za 4 zł sprawi, że problem zniknie na długo

Kostka brukowa to jeden z najczęściej stosowanych materiałów na podjeździe czy wokół domu i w ogrodzie. Warto o nią dbać regularnie, by wyglądała estetycznie. Czyszczenie kostki brukowej możesz wykonać z pomocą produktów, które znajdziesz w kuchni. Sprawdź, jak to zrobić.

Po więcej sprawdzonych porad domowych zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Aby wyczyścić kostkę brukową z brudu, mchu i chwastów wcale nie musimy sięgać po skomplikowane narzędzia i drogie środki. Równie skuteczne okazują się domowe sposoby. Świetnie sprawdzi się szorstka szczotka i… ocet. Jak to zrobić? Sprawdźmy!

Czyszczenie kostki brukowej z chwastów i mchu jest banalnie proste. Sięgnij po ten produkt

Kostkę brukową warto sprzątać regularnie. Jesienią możesz przeprowadzić dokładniejsze czyszczenie, które pozwoli pozbyć się chwastów i mchu. Zacznij od zamiecenia piachu, liści i innych zanieczyszczeń. By usunąć niechciane rośliny, sięgnij po ocet. Ten produkt pomoże również usunąć zabrudzenia i tłuste plamy, np. po oleju.

  • Wodę wymieszaj z octem w proporcji 1:2.
  • Przelej do spryskiwacza i dokładnie pokryj płynem kostkę i przerwy pomiędzy nimi.
  • Pozostaw do wyschnięcia.

Ocet sprawi, że chwasty i mech wyschną i obumrą. Dzięki temu z łatwością pozbędziesz się ich przy pomocy zwykłej szczotki. Wyszoruj powierzchnię, a następnie zmieć resztki mchu. Na koniec umyj kostkę wodą. Oprysk najlepiej wykonuj w słoneczny dzień. W przypadku młodych chwastów wystarczy ocet o stężeniu 10%. Jeśli problem jest poważniejszy, sięgnij po produkt o wyższym stężeniu.

Jak wyczyścić kostkę brukową? Ten produkt pomoże pozbyć się plam i zabrudzeń

Plamy ze smaru czy oleju doskonale usunie soda oczyszczona. Wymieszaj ją z wodą tak, by powstała gęsta pasta. Nałóż ją na zabrudzenia i wetrzyj w kostkę przy pomocy twardej szczotki. Pozostaw na kilkanaście minut, a następnie dokładnie spłucz, by usunąć ewentualne zacieki.

Tłustych plam pozbędziesz się również przy pomocy płynu do mycia naczyń. Wybierz ten o prostym składzie. Wymieszaj go z wodą w proporcji 1:3 i wyszoruj zabrudzenia gąbką lub szczotką. Na koniec zmyj wodą.

Więcej o: