Wlej kilka kropel do storczyków i podziwiaj efekty! Trik za 3 zł sprawi, że będzie pełno kwiatów

Storczyki to niezwykle popularne rośliny doniczkowe. Możemy spotkać je w wielu kolorach i pięknie ozdabiają nam mieszkania. Niestety bywają dość wymagające, dlatego trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Można także wykorzystać domowy trik, który w prosty sposób pomoże w ich utrzymaniu. Wlej kilka kropel produktu do storczyków i patrz na efekty!

Storczyki czy też orchidee, to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowym w naszych domach. Są świetnym prezentem dla ukochanej osoby i stanowią piękną dekorację mieszkania. Kwiaty potrafią być jednak wymagające, a każdy ich wielbiciel wie, że należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji rośliny. W utrzymaniu storczyków może pomóc także sprawdzony trik, który sprawi, że roślina będzie uginać się od kwiatów. Na czym polega? 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Prosty sposób na piękne storczyki? Wlej cytrynę do ziemi! 

Dodawanie soku z cytryny do wody, którą podlewamy storczyki, ma wiele zalet. Owoc to bogate źródło witaminy C, witamin z grupy B, potasy czy magnezu. Cytryna ma także właściwości bakteriobójcze, dlatego świetnie sprawdzi się do pielęgnacji kwiatów doniczkowych.   

Przy metodzie należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Zbyt duża kwasowość gleby może źle wpłynąć na rozwój storczyka. Żeby mieć pewność, że nie przesadzasz z ilością cytryny, dodawaj ją do wody przeznaczonej dla roślin tylko raz w miesiącu. Taka mieszanka sprawi, że storczyk będzie miał piękne kwiaty i lśniące liście.  Pamiętaj, że z procesu trzeba jednak zrezygnować zimą.

Jak prawidłowo podlewać storczyka? O tym należy pamiętać 

Każdy miłośnik orchidei wie, że jest to wymagająca roślina. W przeciwieństwie do wielu innych kwiatów doniczkowych, storczyk potrzebuje obfitego i regularnego podlewania, aby prawidłowo się rozwijać.  

Roślinę podlewaj raz w tygodniu, aż podłoże będzie całkowicie mokre. Następnie odczekaj ok. 20 minut, a po tym czasie wylej nadmiar wody z podstawy doniczki. Pamiętaj o zwróceniu uwagi na stożek wzrostu storczyka, który nie powinien być zalany wodą. Zimą kwiat powinien być podlewany znacznie rzadziej.

Więcej o: