Noś kredkę w portfelu. Ten trik zaskoczy cię swoją praktycznością

Portfel to miejsce, w którym przechowujemy zazwyczaj pieniądze, karty czy różne dokumenty i zdjęcia. Okazuje się, że do tego zestawu warto dodać także...kredkę! Chociaż pomysł może brzmieć dziwnie, gwarantujemy, że to znany i pomocny trik. Oto dlaczego powinnaś zacząć nosić kredkę w portfelu!

W Internecie znajdziemy mnóstwo porad, trików i domowych sposobów na ułatwienie sobie życia. Influencerzy dzielą się swoimi metodami na Tik toku, Instagramie czy Twitterze. Niektóre triki brzmią jednak dziwnie i nie chce nam się wierzyć, że rzeczywiście działają. Taki właśnie był sposób, który znalazł się na profilu Bright Side na Youtubie. Mówi on o noszeniu w portfelu kredki! W jaki sposób trik ułatwia życie? 

Więcej treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

Do czego przyda się kredka w portfelu? Trik uratuje cię z niejednej sytuacji 

Włóż kredkę do portfela. Brzmi niedorzecznie? Niekoniecznie! Kredka może wybawić nas z wielu sytuacji w ciągu dnia. Przede wszystkim, kiedy szybko potrzebujemy coś zanotować. Przykład? Zgubiliśmy się w czasie podróży i potrzebujemy poprosić znajomego o narysowanie trasy powrotnej. 

Kredka może także przydać się w momencie, kiedy podróżujemy z dzieckiem. Jak wiadomo, potrafią one szybko się nudzić. Nie zawsze chcemy też, żeby spędzało wiele godzin patrząc w ekran telefonu czy tableta. Warto mieć wtedy kredkę i zapewnić dziecku chwilę rozrywki na twórczej zabawie.  

Kredka w portfelu. Praktyczny trik dla każdego 

Kredka w portfelu ma też inne praktyczne zastosowanie. Zdarzyło ci się kiedyś otworzyć portfel i zauważyć, że twoja karta płatnicza czy kredytowa niechcący przełamała się w pół? Jest to mocno kłopotliwa sytuacja, która wymaga udania się do banku i zorganizowania nowych kart. Jeśli włożysz kredkę do portfela, usztywni ona przegródki i zapewni dodatkową ochronę.  

Kredka w portfelu jest o wiele praktyczniejsza od długopisu czy ołówka. Nie trzeba jej temperować, ani wymieniać wkładu, dlatego zawsze będzie można po nią sięgnąć i mieć pewność, że będzie zdatna do użytku. Należy jednak pamiętać, żeby przed umieszczeniem jej w portfelu owinąć kredkę papierem. W przeciwnym razie łatwo można go zabrudzić, a nawet zniszczyć. 

Więcej o: