Czym podlewać paprocie domowe? Szklanka domowego wywaru sprawi, że będą zdrowe i zielone

Paprotki to jedne z najpopularniejszych kwiatów w naszych domach. Nie są wymagające w pielęgnacji i stanowią piękną dekorację mieszkania. Jak dbać o roślinę, żeby cieszyć się jej urokami jak najdłużej? Poznaj trik na domowy wywar dla paprotek. Jest tani, szybki i co najważniejsze - działa!

Paprotka to nie tylko piękna i niewymagająca w uprawie roślina domowa. Wykazuje ona także właściwości zdrowotne i jest świetnym naturalnym oczyszczaczem powietrza, dlatego warto mieć ją w swoim domu. Jak pielęgnować paproć, żeby cieszyć się jej urokami jak najdłużej? 

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Wywar dla paprotek. Podlej nim roślinę, a będzie rosła zdrowa i zielona 

Uprawa paproci domowej nie jest wymagająca. Pewnie dlatego to jedna z najpopularniejszych roślin w naszych domach. Dodatkowo posiadanie paproci niesie ze sobą wiele korzyści. Roślina jest dobra dla mikroklimatu panującego w mieszkaniu, jest naturalnym filtrem powietrza i oczyszcza je z niektórych szkodliwych cząsteczek. Jak dbać o paprotki, żeby cieszyć się ich urokiem jak najdłużej? 

Chociaż przy pielęgnacji rośliny nie trzeba pamiętać o wielu rzeczach, warto co jakiś czas zadbać o jej nawożenie. Jak się okazuje, świetnie sprawdzi się do tego naturalny wywar dla paprotek! Wystarczy zaparzyć czarną herbatę lub ziołowy napar z rumianku, pokrzywy lub szałwii. To naturalny nawóz, który w okresie wzrostu paprotki można stosować raz w tygodniu, jednak nie częściej. Fusy z herbaty możesz rozsypać na ziemi rośliny. Pochłaniają one wilgoć i stanowią dobry nawóz 

Jak dbać o paprocie? O tych zasadach pamiętaj 

Chociaż paprotki nie są wymagającą rośliną, warto przy ich uprawie pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Trzymaj się tych punktów, a roślina odwdzięczy ci się pięknymi i zielonymi liśćmi.

  • Paprotki stawiaj w półcieniu lub miejscy, gdzie światło jest rozproszone 
  • Używaj donicy z drenażem, żeby uniknąć przelania rośliny. 
  • Gleba paprotki powinna być o kwaśnym odczynie z dużą zawartością próchnicy 
  • W okresie intensywnego wzrostu warto pamiętać o nawożeniu paproci. Od marca do lipca możesz to robić nawet raz w tygodniu. 
Więcej o: