Pozbądź się pleśni z fug raz na zawsze! Wymieszaj te dwa składniki, a będą lśniły jak nowe

Jeśli brudne, ciemne fugi to również problem w twoim domu, mamy na to rozwiązanie. Wystarczy wymieszać ze sobą dwa produkty, które są obecne w każdej kuchni! Taka mikstura momentalnie wyczyści fugi i pomoże ci pozbyć się pleśni.

Wilgoć w kuchni, to częsty problem. Para wodna skrapla się na płytkach, a częsta zmiana temperatury w powietrzu może również wpływać na tworzenie się pleśni. Ta z kolei, zmienia kolor fug i może być nawet niebezpieczna dla zdrowia! Podpowiadamy, jak pozbyć się jej za pomocą dwóch produktów.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Ekspresowy sposób na składanie koszul w dwóch wersjach

Pleśń na fugach to częsty problem. Jak temu zapobiec?

Pleśń może pojawiać się zarówno na fugach w kuchni, jak i w łazience. Wynika z gromadzenia się tam wody, która może być wynikiem skraplania się pary wodnej. Aby temu zapobiec, najważniejsze jest, aby pomieszczenie miało ujście powietrza. Może być to wywietrznik, ale też okno. Dodatkowo można zamontować tam pochłaniacz wilgoci. Można wykonać go samodzielnie, lub zakupić w sklepie.

Paulina Sykut-Jeżyna Sukienka Pauliny Sykut-Jeżyny to hit na jesień 2022. Podobną ma Lamparska

Jak pozbyć się pleśni z fug? Wymieszaj ze sobą te dwa składniki

Ta mieszanka dwóch produktów, które masz w domu, może okazać się niezawodna. Wystarczy ocet i soda oczyszczona. Jeśli zmieszasz je ze sobą, to nie tylko usuniesz pleśń, ale w wielu przypadkach również rdzę, przypalenia, czy kamień. To świetny sposób, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Większość plastikowych okien ma dwa tryby - letni i zimowy Jak ustawić tryb zimowy w oknach? To sposób na niższe rachunki

Sposób na pleśń na fugach. Odzyskają kolor, jeśli przetrzesz je sodą i octem

Wymieszaj ze sobą sodę oczyszczoną, raz ocet, w takich proporcjach, aby uzyskać gęstą papkę. Możesz dodać soku z cytryny, aby zabić zapach octu, który może być nieprzyjemny. Tak sporządzoną substancje nałóż na fugi, które zostały dotknięte pleśnią. Następnie pozostaw je na kilka godzin, a najlepiej na noc, przykryte warstwą specyfiku. Następnego dnia, przetrzyj je mokrą gąbką. Gotowe!

Więcej o: