Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Zastosuj niezawodną mieszankę, a meble będą lśnić jak nowe!

Tłuszcz oraz kurz zalegający na szafkach kuchennych bywa utrapieniem nie jednej osoby. Ciężkie do usunięcia plamy wcale nie muszą być problemem. Wystarczy, że zastosujesz znane od pokoleń i niezawodne domowe sposoby bazujące na popularnych produkatach. Dzięki nim szafki ponownie będą zachwycać swoim wyglądem.

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Tłuste plamy zalegające na szafkach kuchennych spędzają sen z powiek wielu domownikom. Ich usunięcie może być banalnie proste, jeśli zastosujesz skuteczne i sprawdzone metody. Zanim sięgniesz po specjalistyczne środki, wypróbuj jeden z polecanych domowych sposobów na odłuszczanie powierzchni. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu kuchennych blatów oraz frontów, dzięki czemu zachowasz ich czystość na dłużej.

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Ocet jest niezawodny w walce z zabrudzeniami

Zdecydowana większość kuchennych mebli jest wykonana z płyt laminowanych. Ich konserwacja i sposób pielęgnacji nie jest wymagający. W przypadku delikatnych zabrudzeń świetnie sprawdzi się stosowany na co dzień płyn do naczyń. Jeśli jednak są one trwalsze i cięższe do usunięcia możemy wtedy sięgnąć po bardziej agresywne, lecz nadal bezpieczne środki.

Jednym z najpopularniejszych produktów służących do usuwania warstwy tłuszczu z szafek kuchennych czy też blatów jest ocet. Najlepiej przelać go do butelki ze spryskiwaczem. Wtedy z łatwością będziemy mogli spryskać wszystkie zanieczyszczone powierzchnie. Zaaplikowany środek pozostawiamy na blatach i szafkach na około kilkanaście minut. Następnie zmywamy wszystko przy użyciu suchej ściereczki albo miękkiej gąbki.

Sposoby na odtłuszczenie szafek kuchennych. Soda oczyszczona posiada wszechstronne zastosowanie

Produkty, które warto mieć w domu to m.in. soda oczyszczona. Wszystko za sprawą jej wszechstronnego zastosowania, również w przypadku usuwania tłustych plam z powierzchni. Jeśli chcesz szybko pozbyć się brudu z szafek kuchennych i odtłuścić blaty rozpuść 4 łyżeczki produktu z 1 litrem wody. Przy użyciu miękkiej gąbki lub szmatki rozprowadź mieszankę w miejscach wymagających czyszczenia. 

Więcej o: