Księżniczka Charlotte dostanie cenną pamiątkę po Dianie? Ten przedmiot jest warty fortunę

Księżniczka Charlotte jest najstarszą (i póki co) jedyną córką księcia Williama, czyli przyszłego króla Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie więc odziedziczy najcenniejszą pamiątkę po Dianie. Według zagranicznych źródeł dziewczynka dostanie w przyszłości tiarę Spencerów. Diana miała ją na sobie podczas ślubu z Karolem.

Charlotte temperamentna po prababci

Księżniczka Charlotte jest w tej chwili trzecia w kolejce do brytyjskiego tronu. Według najbliższej rodziny bardzo przypomina prababcię – królową Elżbietę II. Nie chodzi wyłącznie o wygląd. Jej temperament i buntownicze nastawienie ma ponoć właśnie po prababci.

Choć mało prawdopodobne jest, że Charlotte zasiądzie na tronie, dużo mówi się o tym, co dostanie w spadku od rodziny. Jedną z tych rzeczy ma być tiara po zmarłej babci – księżnej Dianie.

Tiara księżnej Diany

O którą tiarę chodzi? Mowa o tej, w której Diana Spencer wyszła za mąż za księcia Karola, a dziś króla Karola III. Młoda Diana miała tego dnia na sobie rodzinną tiarę bardzo bogato zdobioną i wysadzaną diamentami w kształcie gwiazd i tulipanów. Pierwszą właścicielką tiary była babcia księżnej Diany. – lady Cynthia Hamilton.

Ostatnie poprawki naniesiono w niej po 1930 roku, gdy uzupełniono brakujące brylantowe końcówki. Od tamtej pory jest w niezmienionym stanie. Według mediów brytyjskich jest warta około 400 tys. funtów, czyli 2 mln 170 tys. zł.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Tiara trafi prawdopodobnie do Charlotte

Ostatnią osobą, która nosiła tiarę była właśnie księżna Diana. Kolejną osobą ma być – według brytyjskiego "Mirror" – Charlotte, która otrzyma ją razem z inną biżuterią babci. A to oznacza, że choć nie wstąpi w przyszłości na tron, już teraz zostanie najbogatszym dzieckiem Williama i Kate.

Dziewczynka nie otrzymała jeszcze biżuterii, ponieważ William wciąż rozmawia na ten temat z bratem Diany – Charlesem Spencerem. On także ma córki.

William zdaje sobie sprawę, że hrabia ma własne córki, ale obaj zgodzili się, że kultowy atrybut Diany powinien należeć do jej najstarszej wnuczki

- twierdzi źródło "Mirror".

Więcej o: