Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Te dwa produkty z kuchni rozwiążą problem w okamgnieniu!

Kamień na muszli klozetowej to częsty problem, którego ciężko jest się pozbyć. Istnieją jednak domowe triki, z użyciem produktów za kilka złotych, które zdziałają cuda. Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Wypróbuj sodę i ocet!

Jak usunąć gruby kamień z muszli klozetowej? Jego nagromadzenie się jest często spowodowane twardą wodą i zazwyczaj ciężko się go pozbyć. Istnieje jednak kilka sprawdzonych metod usuwania kamienia z muszli toaletowej. I to bez konieczności użycia drogich i chemicznych produktów. Kamień można usunąć za pomocą domowych trików, korzystając z produktów, które masz już w domu.  

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Wypróbuj domowy trik na czystą toaletę 

Sklepowe środki czystości nie radzą sobie z doczyszczeniem twojej toalety? Chcesz szybko i tanio pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? Zamiast wydawać pieniądze na chemię gospodarczą, wybierz naturalne składniki, które masz już w domu. 

Do wyczyszczenia toalety świetnie sprawdzi się soda oczyszczona i kwasek cytrynowy. Te dwa produkty w połączeniu skutecznie usnął kamień w zaledwie 30 minut! Jak zrobić domowy środek czystości? Wymieszaj 1/3 szklanki sody i 1/4 szklanki kwasku, a następnie wsyp mieszankę do ubikacji. Odczekaj aż powstanie piana i pozostaw ją na pół godziny. Po tym czasie delikatnie zacznij usuwać kamienny nalot. Po wyczyszczeniu muszli klozetowej spłucz wodę.  

Domowa mieszanka do czyszczenia muszli klozetowej. Napój typu "cola" działa cuda 

Ta metoda może być dla wielu zaskakująca. Jak się okazuje, popularny napój typu "cola" działa jednak świetnie na kamień w toalecie! Napój doskonale rozpuszcza nagromadzone osady oraz rdzę. Jak wykorzystać colę do odkamieniania muszli klozetowej? 

Metoda z napojem jest niezwykle prosta. Wystarczy tylko polać zacieki "colą" i pozostawić na ok. godzinę. Po tym czasie należy wyczyścić muszlę klozetową szczotką i spłukać wszystko wodą. Jak to możliwe, że trik z napojem działa? Sekretem skuteczności "coli" jest zawarty w nim kwas fosforowy, który narusza strukturę nagromadzonego kamienia.  

Więcej o: