Niezawodny sposób na zbyt małe buty. Wystarczy woda! Problem obtartych stóp i pęcherzy zniknie

Czasami zdarza się, że para wymarzonych butów nie zawsze jest tak idealnie dopasowana, jakbyśmy sobie tego zażyczyli. Noszenie obuwia może sprawiać ból z powodu np. obtartych pięt, czy powstających pęcherzy. Problem ten dotyka wiele osób szczególnie podczas ciepłych dni, kiedy stopy dodatkowo puchną. Jak sobie radzić z ciasnymi butami? Podpowiadamy.

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Jeśli już kupiłeś wymarzoną parę butów to nie w głowie ci ewentualne wady czy ból podczas ich noszenia. A jednak! Zdarza się to wielu osobom. Nie musimy jednak rozkładać rąk. Przedstawiamy niezwykle skuteczny i banalny w wykonaniu sposób na za małe i za ciasne obuwie.

Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty to dość spory kłopot. Z tym trikiem pozbędziesz się uciążliwego problemu!

Niezawodny sposób na zbyt małe buty? Sięgnij po... wodę!

Obuwie nie zawsze jest wygodne i okazuje się, że ulubiona para np. szpilek obciera nas i sprawia dyskomfort podczas noszenia. Sposobów na zaradzenie takiemu stanowi rzeczy jest oddanie ich do szewca. Ten za pomocą specjalnej maszyny rozepcha obuwie. Nie każdy specjalista gwarantuje jednak, że produkt nie ulegnie zniszczeniu.

Warto więc zastanowić się nad domowymi i nieinwazyjnymi sposobami. Jednym z nich okazuje się użycie wody. Skórzane obuwie w styczności z wodą ulegnie delikatnemu rozciągnięciu. Wystarczy ich delikatne spryskanie i chodzenie w nich, aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Obuwie dopasuje się idealnie do twojej stopy. W przypadku modeli wykonanych ze sztucznych tworzyw podobny rezultat osiągniesz, zakładając wilgotną skarpetę, jednocześnie chodząc w butach.

Twoje stopy są stale obtarte przez obuwie? Zobacz, jak tego uniknąć

Kupiłeś wymarzoną parę butów, a te mimo kolejnego noszenia wciąż cię obcierają? Możesz tego uniknąć, jeśli zastosujesz dezodorant, talk, puder dla dzieci lub suchy szampon. Zaaplikuj jeden z tych środków na stopy, a ich potliwość zmniejszy się. Tym samym będą mniej podatne na powstawanie obtarć.

Więcej o: