To najmodniejsze fryzury 2022 roku. Jedna z nich jest dziś hitem, choć do niedawna nikt jej nie nosił

Jakie są najmodniejsze fryzury 2022 roku? Wiele z nich powraca po latach do łask, inne niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Jeśli chcesz zmienić fryzurę i szukasz inspiracji, sprawdź, co króluje wśród najgorętszych trendów w tym sezonie.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre trendy potrafią zaskoczyć. Szczególnie gdy powracają po latach. I choć zazwyczaj pojawiają się w odświeżonej wersji, wciąż czuć w nich ducha przeszłości. Jedną z takich fryzur jest… mullet. Jakie jeszcze fryzury są najmodniejsze w 2022 roku?

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Najmodniejsze fryzury 2022: Mullet

Mullet, znany też jako "czeski piłkarz", to fryzura, która największą popularnością cieszyła się w latach 80. "A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie: krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie" - śpiewał Kazik Staszewski. Od niedawna fryzura ta wróciła do łask nie tylko wśród mężczyzn, lecz także kobiet. Mullet sprawdza się na krótkich i długich włosach, daje też spore pole do popisu. Wygolone boki czy kolorowe pasma to tylko kilka pomysłów.

 

Fryzury damskie półdługie: Bob

Bob króluje wśród najmodniejszych fryzur już od wielu lat. Różne jego wariacje dostosowane są do długości włosów czy grzywki. W tym sezonie popularnością będzie się cieszyć nie tylko w najbardziej klasycznej formie, czyli z dłuższymi pasmami z przodu. Również w wersji odwróconej, z dłuższym tyłem. Jesienią królować będą fale, więc bob w takiej wersji to również dobry wybór. Ale nie tylko - wśród jesiennych hitów znaleźć możesz również wygładzony i lśniący polished bob. Ta fryzura najlepiej sprawdzi się u kobiet o prostych włosach.

 

Modne fryzury damskie 2022: Rozjaśnione pasemka przy twarzy

To kolejny wielki powrót do trendów, które szczyt popularności osiągały w latach 90. Tym razem w łagodniejszej i mniej wyrazistej formie. Chodzi oczywiście o rozjaśnione pasemka przy twarzy, czyli "front blonde" czy "money piece". Dziś stawiamy raczej na subtelniejsze i łagodniejsze przejścia kolorystyczne, które rozświetlą cerę i podkreślą wakacyjną opaleniznę.

 
Więcej o: