To najmodniejsze fryzury 2022 roku. Jedna z nich jest dziś hitem, choć do niedawna nikt jej nie nosił

Jakie są najmodniejsze fryzury 2022 roku? Wiele z nich powraca po latach do łask, inne niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Jeśli chcesz zmienić fryzurę i szukasz inspiracji, sprawdź, co króluje wśród najgorętszych trendów w tym sezonie.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre trendy potrafią zaskoczyć. Szczególnie gdy powracają po latach. I choć zazwyczaj pojawiają się w odświeżonej wersji, wciąż czuć w nich ducha przeszłości. Jedną z takich fryzur jest… mullet. Jakie jeszcze fryzury są najmodniejsze w 2022 roku?

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Najmodniejsze fryzury 2022: Mullet

Mullet, znany też jako "czeski piłkarz", to fryzura, która największą popularnością cieszyła się w latach 80. "A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie: krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie" - śpiewał Kazik Staszewski. Od niedawna fryzura ta wróciła do łask nie tylko wśród mężczyzn, lecz także kobiet. Mullet sprawdza się na krótkich i długich włosach, daje też spore pole do popisu. Wygolone boki czy kolorowe pasma to tylko kilka pomysłów.

 

Roksana Węgiel Najmodniejsze spodnie na jesień za 39 zł! Identyczne nosi Roksana Węgiel

Fryzury damskie półdługie: Bob

Bob króluje wśród najmodniejszych fryzur już od wielu lat. Różne jego wariacje dostosowane są do długości włosów czy grzywki. W tym sezonie popularnością będzie się cieszyć nie tylko w najbardziej klasycznej formie, czyli z dłuższymi pasmami z przodu. Również w wersji odwróconej, z dłuższym tyłem. Jesienią królować będą fale, więc bob w takiej wersji to również dobry wybór. Ale nie tylko - wśród jesiennych hitów znaleźć możesz również wygładzony i lśniący polished bob. Ta fryzura najlepiej sprawdzi się u kobiet o prostych włosach.

 

Jennifer Aniston Bądź jak Jennifer Aniston i Gwyneth Paltrow sprzed lat. Lata 90. powracają

Modne fryzury damskie 2022: Rozjaśnione pasemka przy twarzy

To kolejny wielki powrót do trendów, które szczyt popularności osiągały w latach 90. Tym razem w łagodniejszej i mniej wyrazistej formie. Chodzi oczywiście o rozjaśnione pasemka przy twarzy, czyli "front blonde" czy "money piece". Dziś stawiamy raczej na subtelniejsze i łagodniejsze przejścia kolorystyczne, które rozświetlą cerę i podkreślą wakacyjną opaleniznę.

 
Więcej o: